tarcza header image
Start arrow Aktualności arrow Wyróżnienie w etapie okręgowym Olimpiady Języka Rosyjskiego
Wyróżnienie w etapie okręgowym Olimpiady Języka Rosyjskiego
Napisał Sekretariat   
Friday, 28 March 2014

     W dniu 08 marca 2014 r. w Instytucie Filologii Słowiańskiej UMCS w Lublinie odbyły się eliminacje okręgowe XLV Olimpiady Języka Rosyjskiego. W zmaganiach olimpijskich wzięło udział 57 uczniów szkół ponadgimnazjalnych z województwa lubelskiego i województwa podkarpackiego.


      Uczniowie pisali dwugodzinny test leksykalno - gramatyczny dotyczący języka, sztuki  i historii Rosji oraz zdawali egzamin ustny, którego celem było sprawdzenie kompetencji komunikacyjnej zdających. Prace i wypowiedzi ustne uczniów były oceniane przez pracowników naukowych Instytutu Filologii Rosyjskiej UMCS pod przewodnictwem pani dr Reginy Rybickiej - Jaśkowskiej.

      Pomimo dużej konkurencji uczennica naszej szkoły Karolina Sawczuk otrzymała wyróżnienie wykazując się bardzo dobrą znajomością języka rosyjskiego. Na uwagę zasługuje fakt, że Karolina jest uczennicą pierwszej klasy i było jej niewątpliwie trudniej pokonać współzawodników. Karolina  przygotowywała się do eliminacji szkolnych oraz okręgowych pod kierunkiem nauczycieli języka rosyjskiego: p. Elżbiety Kochan oraz p. Urszuli Kalenik.

Ostatnia aktualizacja ( Friday, 28 March 2014 )
< Poprzedni   Następny >
Biuletyn Informacji Publicznej w ZSZ nr 1 i II LO we Włodawie
Facebook szkoły
Najlepsi
ePUAP2
ePUAP
Dziennik UONET+
Dziennik

Ważne strony
Publiczne Gimnazjum Nr 1 we Włodawie
Ministerstwo Edukacji Narodowej
Powiat włodawski
Kuratorium Oświaty w Lublinie
Nasz Patron -2 Mazowiecki Pułk Saperów
Publiczne Gimnazjum Nr 2 we Włodawie
Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Krakowie

W skrócie
Czy chcesz się włączyć w rozwój ZSZ NR 1 i II LO we Włodawie? Wstąp w szeregi uczniów naszej szkoły. Zapoznaj się z nowymi zasadami rekrutacji.
Licznik odwiedzin
3905079