tarcza header image
Start arrow Aktualności arrow Czytamy w podróży... Herberta
Czytamy w podróży... Herberta
Napisał Sekretariat   
Piątek 28 marca 2014

      27 marca 2014 r., odbyła się druga ogólnopolska akcja „Czytam w podróży... Herberta”. Uczennice naszej szkoły: Paulina Tyszczuk, Iza Nahuluk i Magdalena Powaga Patrycja Waszczuk, rozdawały osobom podróżującym zakładki do książek z fragmentami utworów Zbigniewa Herberta.

 

 

Celem przedsięwzięcia zainicjowanego przez Fundację im. Zbigniewa Herberta jest upowszechnianie oraz zachęcanie do czytania tekstów tego wybitnego poety, eseisty i dramatopisarza. Na czytanie warto wykorzystać każda wolną chwilę, dlatego podróż, nawet ta codzienna do szkoły czy pracy, może być doskonałą okazją do nadrobienia literackich zaległości.

 

 

 

 

 

 

 

Do tegorocznej edycji „Czytam w podróży... Herberta” zaprosiła nas Miejska Biblioteka Publiczna we Włodawie.

Ostatnia aktualizacja ( Piątek 28 marca 2014 )
< Poprzedni   Następny >
Biuletyn Informacji Publicznej w ZSZ nr 1 i II LO we Włodawie
Facebook szkoły
ePUAP2
ePUAP
Dziennik UONET+

Ważne strony
Ministerstwo Edukacji Narodowej
Kuratorium Oświaty w Lublinie
Powiat włodawski
Publiczne Gimnazjum Nr 1 we Włodawie
Nasz Patron -2 Mazowiecki Pułk Saperów
Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Krakowie
Publiczne Gimnazjum Nr 2 we Włodawie

W skrócie
Pomysł utworzenia II Liceum Ogólnokształcącego we Włodawie dojrzewał od początku przemian, jakie dokonały się w Polsce w 1989 roku. Jednak dopiero w roku szkolnym 1990/91 można było przystąpić do przygotowania konkretnych projektów otwarcia nowej szkoły. Szczególnie zaangażowani w dzieło tworzenia II LO we Włodawie byli: mgr Józef Pawlin ówczesny dyrektor Zespołu Szkół Zawodowych Nr 1 , który kończąc swoja kadencję dyrektorską, za punkt honoru postawił sobie utworzenie liceum ogólnokształcącego przy istniejącym już zespole szkół.
Licznik odwiedzin
5852317