tarcza header image
Start arrow Aktualności arrow Relacja ze spotkania z absolwentką naszej szkoły- Magdą Matczuk
Relacja ze spotkania z absolwentką naszej szkoły- Magdą Matczuk
Napisał Sekretariat   
Friday, 04 April 2014

       W dniu 27.03.2014 odbyło się spotkanie uczniów klas przyrodniczych z Magdą Matczuk    - absolwentką Liceum Ogólnokształcącego naszej szkoły.

Magda ukończyła kierunek „technologia chemiczna” na Politechnice Warszawskiej a obecnie jest doktorantem tej uczelni w ramach Międzynarodowych Projektów Doktoranckich Fundacji na rzecz Nauki Polskiej. Pracuje nad doktoratem o lekach przeciwnowotworowych.


      Uczniowie dowiedzieli się, jak przebiegają studia na tym kierunku i jak się do nich przygotować. Magda podzieliła się swoimi doświadczeniami szkolnymi i zawodowymi. Dowiedzieliśmy się też na czym polega jej praca naukowa.

< Poprzedni   Następny >
Biuletyn Informacji Publicznej w ZSZ nr 1 i II LO we Włodawie
Facebook szkoły
Najlepsi

Ważne strony
Powiat włodawski
Kuratorium Oświaty w Lublinie
Ministerstwo Edukacji Narodowej
Nasz Patron -2 Mazowiecki Pułk Saperów
Publiczne Gimnazjum Nr 2 we Włodawie
Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Krakowie
Publiczne Gimnazjum Nr 1 we Włodawie

W skrócie
Pomysł utworzenia II Liceum Ogólnokształcącego we Włodawie dojrzewał od początku przemian, jakie dokonały się w Polsce w 1989 roku. Jednak dopiero w roku szkolnym 1990/91 można było przystąpić do przygotowania konkretnych projektów otwarcia nowej szkoły. Szczególnie zaangażowani w dzieło tworzenia II LO we Włodawie byli: mgr Józef Pawlin ówczesny dyrektor Zespołu Szkół Zawodowych Nr 1 , który kończąc swoja kadencję dyrektorską, za punkt honoru postawił sobie utworzenie liceum ogólnokształcącego przy istniejącym już zespole szkół.
Licznik odwiedzin
3673396