tarcza header image
Start arrow Aktualności arrow POLONUSI W MODRZEWIAKU
POLONUSI W MODRZEWIAKU
Napisał Sekretariat   
Piątek 31 października 2008

W dniach 26-31października 2008 r. w Zespole Szkół Zawodowych Nr 1 i II liceum Ogólnokształcącym we Włodawie przebywała grupa młodzieży

ze szkoły Polska Macierz Szkolna z Pińska na Białorusi. Wszyscy uczestnicy pobytu edukacyjnego posiadali swoich przodków wywodzących się z Polski. Wśród młodzieży była grupa 18 przyszłych studentów , którzy razem z młodzieżą ”Modrzewiaka” uczestniczyła w zajęciach lekcyjnych z języka polskiego i historii pogłębiając znajomość literatury polskiej i historii oraz integrując się z rówieśnikami z „Modrzewiaka”. Druga grupa 22 osobowa reprezentująca zespół muzyczny „Jagódki” z Pińska nagrywała w szkole płytę muzyczną oraz uczestniczyła w zajęciach edukacyjnych w Szkole Podstawowej Nr 3 we Włodawie oraz Szkole Podstawowej w Uhrze.

Wszyscy zwiedzili szkołę oraz miasto Włodawę podkreślając przyjazną atmosferę oraz sympatycznych ludzi jakich spotkali. Ostatniego dnia pobytu zorganizowano naszym gościom wycieczkę do Kazimierza Dolnego i Lublina.

Celem pobytu było nawiązanie współpracy miedzy szkołami, poznanie ojczyzny swoich przodków, doskonalenie znajomości języka polskiego oraz wymiana doświadczeń miedzy kadrą pedagogiczną z Polski i Białorusi.

Organizatorem pobytu było Stowarzyszenie „Wspólnota Polska” oddział w Chełmie.

< Poprzedni   Następny >
Biuletyn Informacji Publicznej w ZSZ nr 1 i II LO we Włodawie
Facebook szkoły
ePUAP2
ePUAP
Dziennik UONET+

Ważne strony
Powiat włodawski
Nasz Patron -2 Mazowiecki Pułk Saperów
Kuratorium Oświaty w Lublinie
Publiczne Gimnazjum Nr 1 we Włodawie
Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Krakowie
Publiczne Gimnazjum Nr 2 we Włodawie
Ministerstwo Edukacji Narodowej

W skrócie
Pierwszą szkołą zawodową we Włodawie była, utworzona w 1929 r. przy Sierocińcu im. Tadeusza Kościuszki, Sejmikowa Szkoła Rzemiosł Sejmiku Włodawskiego. Posiadała ona internat i mieściła się w dzisiejszym budynku oddziału internistycznego Szpitala Powiatowego.
Licznik odwiedzin
5834729