tarcza header image
Start arrow Aktualności arrow Laury Modrzewianek
Laury Modrzewianek
Napisał Sekretariat   
Thursday, 10 April 2014

        3 kwietnia na Uniwersytecie Marii Curie Skłodowskiej w Lublinie odbył się finał VI Konkursu Slawistycznego zorganizowanego przez Instytut Filologii Słowiańskiej.

     Konkurs odbył się pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Lubelskiego i Lubelskiego Kuratora Oświaty a poświęcony był specyfice i odmienności kultury, zwyczajów, obrzędów, sposobów świętowania krajów słowiańskich. I miejsce zajęły w nim uczennice II Liceum Ogólnokształcącego im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego we Włodawie: Dorota Książek, Natalia Galewska i Agnieszka Torbicz. Modrzewianki perfekcyjnie przygotowały prezentację zatytułowaną „Ręcznik obrzędowy między sacrum a profanum”. Wystąpienie uczennic składało się z widowiska wzbogaconego multimedialną prezentacją oraz krótkiego wykładu dotyczącego historii, wyrobu, przeznaczenia i symboliki ręcznika. Ręcznik bowiem nie jest kawałek zwykłego materiału. Towarzyszył on człowiekowi nieustannie, od narodzin aż do śmierci. Obrazował granicę, którą człowiek przekracza, aby wejść w kolejny etap życia. Ręcznik był także najpopularniejszy prezentem, dlatego też uczennice obdarowały publiczność zakładkami imitującymi ręcznik zdobiony pereborem. Do konkursowych zmagań dziewczęta  przygotowywały się pod okiem p. Urszuli Kalenik i p. Renaty Holaczuk. W zbieraniu materiałów do prezentacji niezwykle pomocni byli pracownicy Muzeum Pojezierza Łęczyńsko-Włodawskiego a także rodzice uczennic.

< Poprzedni   Następny >
Biuletyn Informacji Publicznej w ZSZ nr 1 i II LO we Włodawie
Facebook szkoły
ePUAP2
ePUAP
Dziennik UONET+

Ważne strony
Nasz Patron -2 Mazowiecki Pułk Saperów
Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Krakowie
Powiat włodawski
Ministerstwo Edukacji Narodowej
Publiczne Gimnazjum Nr 1 we Włodawie
Publiczne Gimnazjum Nr 2 we Włodawie
Kuratorium Oświaty w Lublinie

W skrócie
Pomysł utworzenia II Liceum Ogólnokształcącego we Włodawie dojrzewał od początku przemian, jakie dokonały się w Polsce w 1989 roku. Jednak dopiero w roku szkolnym 1990/91 można było przystąpić do przygotowania konkretnych projektów otwarcia nowej szkoły. Szczególnie zaangażowani w dzieło tworzenia II LO we Włodawie byli: mgr Józef Pawlin ówczesny dyrektor Zespołu Szkół Zawodowych Nr 1 , który kończąc swoja kadencję dyrektorską, za punkt honoru postawił sobie utworzenie liceum ogólnokształcącego przy istniejącym już zespole szkół.
Licznik odwiedzin
4033565