tarcza header image
Start arrow Aktualności arrow Spotkanie klas mundurowych ze studentami UMCS
Spotkanie klas mundurowych ze studentami UMCS
Napisał Sekretariat   
Czwartek 24 kwietnia 2014

W dniu 10 kwietnia 2014 r. gościliśmy w naszej szkole studentów Wydziału Humanistycznego UMCS wraz z panią dr Anną Choma Suwała z katedry Filologii Ukraińskiej.

W spotkaniu, które odbyło sie w pracowni lingwistycznej,  uczestniczyli uczniowie klas o specjalności: służba graniczna. Nasi uczniowie obejrzeli fim o Ukrainie, jej historii, zwyczajach, kulturze i czasach współczesnych. Pani dr Anna Choma Suwała w krótkim wykładzie mówiła o języku ukraińskim i jego miejscu wśród języków słowiańskich oraz o różnicach semantycznych wybranych wyrazów i wyrażeń w języku polskim, rosyjskim i ukraińskim. Zebrani uczniowie byli najbardziej zainteresowani rozwiązywaniem  quizów  przygotowanych  przez studentów. Przedstawiciele UMCS przekazali również informacje o zasadach rekrutacji na studia.


Na zakończenie spotkania  pokazaliśmy prezentację multimedialną naszych uczennic: Patrycji Ulaniuk i Justyny Komarowskiej pt.: Nad brzegami ukraińskich rzek. Warto dodać, że praca tych uczennic została nagrodzona II miejscem w Konkursie realioznawczym zorganizowanym przez  Katolicki Uniwersytet Lubelski.


Inicjatorem spotkania był Petro Vedrynskyy - absolwent naszego liceum oraz Urszula Kalenik- nauczycielka języka rosyjskiego i wychowawczyni klasy I LO j.

Ostatnia aktualizacja ( Czwartek 24 kwietnia 2014 )
< Poprzedni   Następny >
Biuletyn Informacji Publicznej w ZSZ nr 1 i II LO we Włodawie
Facebook szkoły
ePUAP2
ePUAP
Dziennik UONET+

Ważne strony
Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Krakowie
Publiczne Gimnazjum Nr 2 we Włodawie
Ministerstwo Edukacji Narodowej
Powiat włodawski
Nasz Patron -2 Mazowiecki Pułk Saperów
Kuratorium Oświaty w Lublinie
Publiczne Gimnazjum Nr 1 we Włodawie

W skrócie

Czy wiesz, że w dniu 1 lutego 1929 r. otwarto Dokształcającą Szkołę Zawodową, była to szkoła koedukacyjna która, mieściła się w gmachu Szkoły Powszechnej nr 1 (ul. Wyzwolenia).Uczyło w niej ośmiu nauczycieli ze szkół powszechnych, nauka trwała 3 godziny dziennie, łącznie – 18 tygodniowo. W roku szkolnym 1937/38 uczęszczało do niej 73 uczniów w następujących zawodach: krawiec, kuśnierz, szewc, kamasznik, czapnik, subiekt, ślusarz, zegarmistrz, fryzjer, stolarz, cieśla, drukarz, introligator, mechanik, murarz, rzeźnik, robotnik dzienny, a także 11 niezatrudnionych.

Licznik odwiedzin
5848579