tarcza header image
Start arrow Aktualności arrow Spotkanie klas mundurowych ze studentami UMCS
Spotkanie klas mundurowych ze studentami UMCS
Napisał Sekretariat   
Thursday, 24 April 2014

W dniu 10 kwietnia 2014 r. gościliśmy w naszej szkole studentów Wydziału Humanistycznego UMCS wraz z panią dr Anną Choma Suwała z katedry Filologii Ukraińskiej.

W spotkaniu, które odbyło sie w pracowni lingwistycznej,  uczestniczyli uczniowie klas o specjalności: służba graniczna. Nasi uczniowie obejrzeli fim o Ukrainie, jej historii, zwyczajach, kulturze i czasach współczesnych. Pani dr Anna Choma Suwała w krótkim wykładzie mówiła o języku ukraińskim i jego miejscu wśród języków słowiańskich oraz o różnicach semantycznych wybranych wyrazów i wyrażeń w języku polskim, rosyjskim i ukraińskim. Zebrani uczniowie byli najbardziej zainteresowani rozwiązywaniem  quizów  przygotowanych  przez studentów. Przedstawiciele UMCS przekazali również informacje o zasadach rekrutacji na studia.


Na zakończenie spotkania  pokazaliśmy prezentację multimedialną naszych uczennic: Patrycji Ulaniuk i Justyny Komarowskiej pt.: Nad brzegami ukraińskich rzek. Warto dodać, że praca tych uczennic została nagrodzona II miejscem w Konkursie realioznawczym zorganizowanym przez  Katolicki Uniwersytet Lubelski.


Inicjatorem spotkania był Petro Vedrynskyy - absolwent naszego liceum oraz Urszula Kalenik- nauczycielka języka rosyjskiego i wychowawczyni klasy I LO j.

Ostatnia aktualizacja ( Thursday, 24 April 2014 )
< Poprzedni   Następny >
Biuletyn Informacji Publicznej w ZSZ nr 1 i II LO we Włodawie
Facebook szkoły
ePUAP2
ePUAP
Dziennik UONET+

Ważne strony
Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Krakowie
Publiczne Gimnazjum Nr 1 we Włodawie
Publiczne Gimnazjum Nr 2 we Włodawie
Kuratorium Oświaty w Lublinie
Powiat włodawski
Ministerstwo Edukacji Narodowej
Nasz Patron -2 Mazowiecki Pułk Saperów

W skrócie
Czy chcesz się włączyć w rozwój ZSZ NR 1 i II LO we Włodawie? Wstąp w szeregi uczniów naszej szkoły. Zapoznaj się z nowymi zasadami rekrutacji.
Licznik odwiedzin
4030089