tarcza header image
Start arrow Aktualności arrow "Ale to już było i nie wróci więcej"... - pożegnanie maturzystów
"Ale to już było i nie wróci więcej"... - pożegnanie maturzystów
Napisał Sekretariat   
Wednesday, 30 April 2014

    25 kwietnia cała społeczność naszej szkoły pożegnała tegorocznych absolwentów ZSZ Nr 1 i II LO. Uroczystość rozpoczęła się Mszą Świętą w Kościele pw. św. Ludwika we Włodawie, dalsza część pożegnania miała miejsce na hali sportowej w szkole.

    Wraz ze szkolną społecznością w tej niezwykłej uroczystości udział wzięli dostojni goście: szef sekcji wychowawczej mjr Dariusz Urban, kierownik klubu wojskowego p. Michał Dudek. z 2 Mazowiecki Pułk Saperów w Kazuniu Nowym, przeor zakonu paulinów O. Stanisław Jarosz, proboszcz parafii prawosławnej we Włodawie ksiądz Jerzy Ignatiuk, prorektor PWZSZ w Chełmie dr Beata Fałda, starosta włodawski Wiesław Holaczuk, inspektor starostwa powiatowego we Włodawie p. Piotr Kazanecki, ppłk Janusz Wólczyński, ppłk Zbigniew Wysokiński, mł. bryg. Dariusz Pytka, przewodniczący Rady Rodziców p. Piotr Szaruga.


    Uroczystość rozpoczęła się od spektaklu zatytułowanego „Jesteś aktorem w teatrze świata…”przygotowanego przez Niesceniczny Ruch Artystyczny. Było wspomnieniowo, nostalgicznie i refleksyjnie – piękny walc, teatr jednego aktora i piosenki o marzeniach, przemijaniu i nowych wyzwaniach…


    Najlepsi absolwenci: Patryk Sulmiński i Monika Dyśko, Klaudia Krzysztal, Monika Magier, Rafał Marczyk, Katarzyna Raczkowska, i Patrycja Ulaniuk zostali uhonorowani nagrodami Zarządu Powiatu.


    Swoje nagrody najbardziej zasłużonym absolwentom liceum i technikum przyznali również: Rada Rodziców, patron szkoły 2 Mazowiecki Pułk Saperów, ppłk. Janusz Wólczyński, ksiądz Jerzy Ignatiuk oraz starosta Wiesław Holaczuk. Niezwykle podniosły charakter miało wręczenie świadectw tegorocznym absolwentom.


    Podziękowanie dyrekcji, gronu nauczycielskiemu i wszystkim pracownikom szkoły wraz z życzeniami, by każde następne pokolenie, które będzie przekraczało progi naszej szkoły, było lepsze od poprzedniego tak charakterem, jak i umysłem, złożyli w imieniu absolwentów Monika Dyśko i Paweł Repa.


   Życzenia pomyślnego zdania egzaminu dojrzałości, optymizmu i wiary we własne możliwości złożył absolwentom dyrektor szkoły p. Eugeniusz Omelczuk.


Ostatnia aktualizacja ( Wednesday, 30 April 2014 )
< Poprzedni   Następny >
Biuletyn Informacji Publicznej w ZSZ nr 1 i II LO we Włodawie
Facebook szkoły
Najlepsi

Ważne strony
Powiat włodawski
Kuratorium Oświaty w Lublinie
Ministerstwo Edukacji Narodowej
Nasz Patron -2 Mazowiecki Pułk Saperów
Publiczne Gimnazjum Nr 2 we Włodawie
Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Krakowie
Publiczne Gimnazjum Nr 1 we Włodawie

W skrócie

Czy wiesz, że w dniu 1 lutego 1929 r. otwarto Dokształcającą Szkołę Zawodową, była to szkoła koedukacyjna która, mieściła się w gmachu Szkoły Powszechnej nr 1 (ul. Wyzwolenia).Uczyło w niej ośmiu nauczycieli ze szkół powszechnych, nauka trwała 3 godziny dziennie, łącznie – 18 tygodniowo. W roku szkolnym 1937/38 uczęszczało do niej 73 uczniów w następujących zawodach: krawiec, kuśnierz, szewc, kamasznik, czapnik, subiekt, ślusarz, zegarmistrz, fryzjer, stolarz, cieśla, drukarz, introligator, mechanik, murarz, rzeźnik, robotnik dzienny, a także 11 niezatrudnionych.

Licznik odwiedzin
3673400