tarcza header image
Start arrow Aktualności arrow 70 rocznica bitywy pod Wyrykami
70 rocznica bitywy pod Wyrykami
Napisał Sekretariat   
Piątek 9 maja 2014

   Dnia 8 maja 2014 roku poczet sztandarowy z Zespołu Szkół Zawodowych Nr 1   i II Liceum Ogólnokształcącego we Włodawie uświetnił swoją obecnością obchody 70 rocznicy bitwy z Niemcami, która rozegrała się pod Wyrykami, organizowane przez Światowy Związek Żołnierzy Armii Krajowej Koło we Włodawie, Starostwo Powiatowe we Włodawie oraz Zespół Szkół w Wyrykach.

Wyryki

 

Wyryki

 

     Uroczystości rozpoczęły się mszą świętą odprawioną w kaplicy w Adampolu. Następnie przemaszerowano pod Pomnik Poległych, gdzie miały miejsce okolicznościowe wystąpienia. Uczniowie Zespołu Szkół w Wyrykach zaprezentowali program artystyczny.

Wyryki

 

    Niezwykle podniosły był Apel Poległych, po którym złożono wieńce pod Pomnikiem Poległych.

Wyryki

 

    Udział w uroczystościach patriotycznych naszej Małej Ojczyzny jest powinnością każdego, komu leży na sercu dobro Polski, gdyż jak pisał Adam Mickiewicz „ Jeżeli zapomnę o nich, Ty Boże na niebie zapomnij o mnie”.

Ostatnia aktualizacja ( Czwartek 15 maja 2014 )
< Poprzedni   Następny >
Biuletyn Informacji Publicznej w ZSZ nr 1 i II LO we Włodawie
Facebook szkoły
ePUAP2
ePUAP
Dziennik UONET+

Ważne strony
Nasz Patron -2 Mazowiecki Pułk Saperów
Powiat włodawski
Kuratorium Oświaty w Lublinie
Publiczne Gimnazjum Nr 2 we Włodawie
Ministerstwo Edukacji Narodowej
Publiczne Gimnazjum Nr 1 we Włodawie
Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Krakowie

W skrócie
Pomysł utworzenia II Liceum Ogólnokształcącego we Włodawie dojrzewał od początku przemian, jakie dokonały się w Polsce w 1989 roku. Jednak dopiero w roku szkolnym 1990/91 można było przystąpić do przygotowania konkretnych projektów otwarcia nowej szkoły. Szczególnie zaangażowani w dzieło tworzenia II LO we Włodawie byli: mgr Józef Pawlin ówczesny dyrektor Zespołu Szkół Zawodowych Nr 1 , który kończąc swoja kadencję dyrektorską, za punkt honoru postawił sobie utworzenie liceum ogólnokształcącego przy istniejącym już zespole szkół.
Licznik odwiedzin
4115516