tarcza header image
Start arrow Aktualności arrow 70 rocznica bitywy pod Wyrykami
70 rocznica bitywy pod Wyrykami
Napisał Sekretariat   
Friday, 09 May 2014

   Dnia 8 maja 2014 roku poczet sztandarowy z Zespołu Szkół Zawodowych Nr 1   i II Liceum Ogólnokształcącego we Włodawie uświetnił swoją obecnością obchody 70 rocznicy bitwy z Niemcami, która rozegrała się pod Wyrykami, organizowane przez Światowy Związek Żołnierzy Armii Krajowej Koło we Włodawie, Starostwo Powiatowe we Włodawie oraz Zespół Szkół w Wyrykach.

Wyryki

 

Wyryki

 

     Uroczystości rozpoczęły się mszą świętą odprawioną w kaplicy w Adampolu. Następnie przemaszerowano pod Pomnik Poległych, gdzie miały miejsce okolicznościowe wystąpienia. Uczniowie Zespołu Szkół w Wyrykach zaprezentowali program artystyczny.

Wyryki

 

    Niezwykle podniosły był Apel Poległych, po którym złożono wieńce pod Pomnikiem Poległych.

Wyryki

 

    Udział w uroczystościach patriotycznych naszej Małej Ojczyzny jest powinnością każdego, komu leży na sercu dobro Polski, gdyż jak pisał Adam Mickiewicz „ Jeżeli zapomnę o nich, Ty Boże na niebie zapomnij o mnie”.

Ostatnia aktualizacja ( Thursday, 15 May 2014 )
< Poprzedni   Następny >
Biuletyn Informacji Publicznej w ZSZ nr 1 i II LO we Włodawie
Facebook szkoły
Najlepsi
ePUAP2
ePUAP

Ważne strony
Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Krakowie
Ministerstwo Edukacji Narodowej
Nasz Patron -2 Mazowiecki Pułk Saperów
Powiat włodawski
Publiczne Gimnazjum Nr 1 we Włodawie
Publiczne Gimnazjum Nr 2 we Włodawie
Kuratorium Oświaty w Lublinie

W skrócie

Czy wiesz, że w dniu 1 lutego 1929 r. otwarto Dokształcającą Szkołę Zawodową, była to szkoła koedukacyjna która, mieściła się w gmachu Szkoły Powszechnej nr 1 (ul. Wyzwolenia).Uczyło w niej ośmiu nauczycieli ze szkół powszechnych, nauka trwała 3 godziny dziennie, łącznie – 18 tygodniowo. W roku szkolnym 1937/38 uczęszczało do niej 73 uczniów w następujących zawodach: krawiec, kuśnierz, szewc, kamasznik, czapnik, subiekt, ślusarz, zegarmistrz, fryzjer, stolarz, cieśla, drukarz, introligator, mechanik, murarz, rzeźnik, robotnik dzienny, a także 11 niezatrudnionych.

Licznik odwiedzin
3745441