tarcza header image
Start arrow Aktualności arrow Laureaci z Lubartowa !!!
Laureaci z Lubartowa !!!
Napisał Sekretariat   
Thursday, 12 June 2014

    W ubiegłym tygodniu w Lubartowie rozdano nagrody w Konkursie Historycznym "Małe ojczyzny w relacjach bliskich. Sport w mojej małej ojczyźnie też ma ciekawą historię...”

Ojczyzny

 

 

Dla nas wszystkich to była fantastyczna podróż w czasie. Dzięki młodzieży mogliśmy jeszcze raz przeżyć dawne sukcesy lokalnych sportowców – powiedział dr hab. Dariusz Słapek, Dyrektor Instytutu Historii UMCS.

To właśnie lubelska uczelnia wraz z Lubelskim Centrum Dokumentacji Historii Sportu oraz Zespołem Szkół nr 2 im. Księcia Pawła Karola Sanguszki w Lubartowie zdecydowały się na organizację Konkursu Historycznego "Małe ojczyzny w relacjach bliskich. Sport w mojej małej ojczyźnie też ma ciekawą historię...”.

W ramach konkursu młodzież miała za zadanie napisać pracę lub przygotować prezentację multimedialną na temat związany z historią sportu w regionie lubelskim. Wśród licealistów drugie miejsce zajęli nasi uczniowie z „Modrzewiaka”-  Jarosław Stuce i Dominik Ostapczuk (Zespół Szkół Zawodowych nr 1 i II LO we Włodawie) – "Nasz klub sportowy Włodawianka”.

Ojczyzny

 

( opiekun Mariusz Czuj )

 

Ostatnia aktualizacja ( Thursday, 12 June 2014 )
< Poprzedni   Następny >
Biuletyn Informacji Publicznej w ZSZ nr 1 i II LO we Włodawie
Facebook szkoły
Najlepsi

Ważne strony
Powiat włodawski
Kuratorium Oświaty w Lublinie
Ministerstwo Edukacji Narodowej
Nasz Patron -2 Mazowiecki Pułk Saperów
Publiczne Gimnazjum Nr 2 we Włodawie
Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Krakowie
Publiczne Gimnazjum Nr 1 we Włodawie

W skrócie
Pomysł utworzenia II Liceum Ogólnokształcącego we Włodawie dojrzewał od początku przemian, jakie dokonały się w Polsce w 1989 roku. Jednak dopiero w roku szkolnym 1990/91 można było przystąpić do przygotowania konkretnych projektów otwarcia nowej szkoły. Szczególnie zaangażowani w dzieło tworzenia II LO we Włodawie byli: mgr Józef Pawlin ówczesny dyrektor Zespołu Szkół Zawodowych Nr 1 , który kończąc swoja kadencję dyrektorską, za punkt honoru postawił sobie utworzenie liceum ogólnokształcącego przy istniejącym już zespole szkół.
Licznik odwiedzin
3673437