tarcza header image
Start arrow Aktualności arrow Nowa era informatyki
Nowa era informatyki
Napisał Sekretariat   
Niedziela 31 sierpnia 2014

Nasza szkoła została zakwalifikowana do udziału we wdrożeniu innowacyjnego programu nauczania w zakresie informatyki na poziomie rozszerzonym w ramach projektu „Nowa era informatyki”. Projekt jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej i będzie realizowany od tego roku szkolnego, a realizatorem projektu „Nowa era informatyki” jest krakowska firma GINT, która za cel stawia sobie wdrażanie innowacyjnych i skutecznych form edukacji.


Projekt „Nowa era informatyki” przewiduje realizację innowacyjnego programu nauczania informatyki z zestawem materiałów i narzędzi dydaktycznych. Przy opracowaniu treści współpracowano z kadrą naukowo-dydaktyczną: nauczyciele, wykładowcy akademiccy, pracownicy przedsiębiorstw. Dzięki temu w ramach projektu połączono doświadczenia wszystkich trzech środowisk, co stanowi unikalny element projektu.

Uczniowie realizujący informatykę na poziomie rozszerzonym będą mogli korzystać w ramach projektu z platformy e-learningowej  zawierającej filmy, zadania, symulacje oraz narzędzia do testowania kodów programów. Natomiast dla uczniów szczególnie uzdolnionych przewidziano realizację dodatkowych zajęć edukacyjnych z wykorzystaniem zestawu klocków Lego Mindstorms  – łączących klocki Lego z serii Lego Technic z czujnikami elektronicznymi, serwomechanizmami oraz komputerową jednostką centralną. Taki zestaw pozwala między innymi na konstruowanie robotów i układów automatyki, a także na ich odpowiednie oprogramowywanie.  W ramach działań projektowych przewidziany jest również udział młodzieży w konkursie „Roboty walczące”, który odbędzie się w czerwcu 2015 roku.

Ostatnia aktualizacja ( Środa 10 września 2014 )
< Poprzedni   Następny >
Biuletyn Informacji Publicznej w ZSZ nr 1 i II LO we Włodawie
Facebook szkoły
ePUAP2
ePUAP
Dziennik UONET+

Ważne strony
Ministerstwo Edukacji Narodowej
Kuratorium Oświaty w Lublinie
Powiat włodawski
Publiczne Gimnazjum Nr 1 we Włodawie
Nasz Patron -2 Mazowiecki Pułk Saperów
Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Krakowie
Publiczne Gimnazjum Nr 2 we Włodawie

W skrócie
Pomysł utworzenia II Liceum Ogólnokształcącego we Włodawie dojrzewał od początku przemian, jakie dokonały się w Polsce w 1989 roku. Jednak dopiero w roku szkolnym 1990/91 można było przystąpić do przygotowania konkretnych projektów otwarcia nowej szkoły. Szczególnie zaangażowani w dzieło tworzenia II LO we Włodawie byli: mgr Józef Pawlin ówczesny dyrektor Zespołu Szkół Zawodowych Nr 1 , który kończąc swoja kadencję dyrektorską, za punkt honoru postawił sobie utworzenie liceum ogólnokształcącego przy istniejącym już zespole szkół.
Licznik odwiedzin
5853211