tarcza header image
Start arrow Aktualności arrow Nowa era informatyki
Nowa era informatyki
Napisał Sekretariat   
Sunday, 31 August 2014

Nasza szkoła została zakwalifikowana do udziału we wdrożeniu innowacyjnego programu nauczania w zakresie informatyki na poziomie rozszerzonym w ramach projektu „Nowa era informatyki”. Projekt jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej i będzie realizowany od tego roku szkolnego, a realizatorem projektu „Nowa era informatyki” jest krakowska firma GINT, która za cel stawia sobie wdrażanie innowacyjnych i skutecznych form edukacji.


Projekt „Nowa era informatyki” przewiduje realizację innowacyjnego programu nauczania informatyki z zestawem materiałów i narzędzi dydaktycznych. Przy opracowaniu treści współpracowano z kadrą naukowo-dydaktyczną: nauczyciele, wykładowcy akademiccy, pracownicy przedsiębiorstw. Dzięki temu w ramach projektu połączono doświadczenia wszystkich trzech środowisk, co stanowi unikalny element projektu.

Uczniowie realizujący informatykę na poziomie rozszerzonym będą mogli korzystać w ramach projektu z platformy e-learningowej  zawierającej filmy, zadania, symulacje oraz narzędzia do testowania kodów programów. Natomiast dla uczniów szczególnie uzdolnionych przewidziano realizację dodatkowych zajęć edukacyjnych z wykorzystaniem zestawu klocków Lego Mindstorms  – łączących klocki Lego z serii Lego Technic z czujnikami elektronicznymi, serwomechanizmami oraz komputerową jednostką centralną. Taki zestaw pozwala między innymi na konstruowanie robotów i układów automatyki, a także na ich odpowiednie oprogramowywanie.  W ramach działań projektowych przewidziany jest również udział młodzieży w konkursie „Roboty walczące”, który odbędzie się w czerwcu 2015 roku.

Ostatnia aktualizacja ( Wednesday, 10 September 2014 )
< Poprzedni   Następny >
Biuletyn Informacji Publicznej w ZSZ nr 1 i II LO we Włodawie
Facebook szkoły
Najlepsi

Ważne strony
Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Krakowie
Publiczne Gimnazjum Nr 1 we Włodawie
Powiat włodawski
Kuratorium Oświaty w Lublinie
Publiczne Gimnazjum Nr 2 we Włodawie
Nasz Patron -2 Mazowiecki Pułk Saperów
Ministerstwo Edukacji Narodowej

W skrócie

Czy wiesz, że w dniu 1 lutego 1929 r. otwarto Dokształcającą Szkołę Zawodową, była to szkoła koedukacyjna która, mieściła się w gmachu Szkoły Powszechnej nr 1 (ul. Wyzwolenia).Uczyło w niej ośmiu nauczycieli ze szkół powszechnych, nauka trwała 3 godziny dziennie, łącznie – 18 tygodniowo. W roku szkolnym 1937/38 uczęszczało do niej 73 uczniów w następujących zawodach: krawiec, kuśnierz, szewc, kamasznik, czapnik, subiekt, ślusarz, zegarmistrz, fryzjer, stolarz, cieśla, drukarz, introligator, mechanik, murarz, rzeźnik, robotnik dzienny, a także 11 niezatrudnionych.

Licznik odwiedzin
3664707