tarcza header image
Start arrow Aktualności arrow Spotkania z Historią
Spotkania z Historią
Napisał Sekretariat   
Wtorek 27 stycznia 2009
Spotkania z historią

10 stycznia, dzięki wsparciu Pana dyr. Eugeniusza Omelczuka, grupa młodzieży Modrzewiaka pod opieką nauczycieli historii: pana Mariusza Czuja i pana Sławomira Potapczuka wzięła udział w „Spotkaniach z historią” – przedsięwzięciu zorganizowanym przez Instytut Historii Uniwersytetu Marii Curie – Skłodowskiej w Lublinie.

 

 Organizatorzy przygotowali szereg atrakcji, na które składały się m.in. interesujące wykłady prowadzone przez znakomitych wykładowców oraz zajęcia warsztatowe przygotowane przez studentów historii. Podczas „Spotkania z historią” włodawscy uczniowie mogli zapoznać się z uzbrojeniem rzymskich legionistów i gladiatorów. Głodni i spragnieni mieli szansę  posilić się przysmakami, jakimi raczyli się w starożytności mieszkańcy Italii.

Spotkania z historią galeria zdjęć

Ostatnia aktualizacja ( Środa 28 stycznia 2009 )
< Poprzedni   Następny >
Biuletyn Informacji Publicznej w ZSZ nr 1 i II LO we Włodawie
Facebook szkoły
ePUAP2
ePUAP
Dziennik UONET+

Ważne strony
Ministerstwo Edukacji Narodowej
Kuratorium Oświaty w Lublinie
Powiat włodawski
Publiczne Gimnazjum Nr 1 we Włodawie
Nasz Patron -2 Mazowiecki Pułk Saperów
Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Krakowie
Publiczne Gimnazjum Nr 2 we Włodawie

W skrócie
Pomysł utworzenia II Liceum Ogólnokształcącego we Włodawie dojrzewał od początku przemian, jakie dokonały się w Polsce w 1989 roku. Jednak dopiero w roku szkolnym 1990/91 można było przystąpić do przygotowania konkretnych projektów otwarcia nowej szkoły. Szczególnie zaangażowani w dzieło tworzenia II LO we Włodawie byli: mgr Józef Pawlin ówczesny dyrektor Zespołu Szkół Zawodowych Nr 1 , który kończąc swoja kadencję dyrektorską, za punkt honoru postawił sobie utworzenie liceum ogólnokształcącego przy istniejącym już zespole szkół.
Licznik odwiedzin
5851305