tarcza header image
Start arrow Aktualności arrow Spotkania z Historią
Spotkania z Historią
Napisał Sekretariat   
Wtorek 27 stycznia 2009
Spotkania z historią

10 stycznia, dzięki wsparciu Pana dyr. Eugeniusza Omelczuka, grupa młodzieży Modrzewiaka pod opieką nauczycieli historii: pana Mariusza Czuja i pana Sławomira Potapczuka wzięła udział w „Spotkaniach z historią” – przedsięwzięciu zorganizowanym przez Instytut Historii Uniwersytetu Marii Curie – Skłodowskiej w Lublinie.

 

 Organizatorzy przygotowali szereg atrakcji, na które składały się m.in. interesujące wykłady prowadzone przez znakomitych wykładowców oraz zajęcia warsztatowe przygotowane przez studentów historii. Podczas „Spotkania z historią” włodawscy uczniowie mogli zapoznać się z uzbrojeniem rzymskich legionistów i gladiatorów. Głodni i spragnieni mieli szansę  posilić się przysmakami, jakimi raczyli się w starożytności mieszkańcy Italii.

Spotkania z historią galeria zdjęć

Ostatnia aktualizacja ( Środa 28 stycznia 2009 )
< Poprzedni   Następny >
Biuletyn Informacji Publicznej w ZSZ nr 1 i II LO we Włodawie
Facebook szkoły
ePUAP2
ePUAP
Dziennik UONET+

Ważne strony
Nasz Patron -2 Mazowiecki Pułk Saperów
Powiat włodawski
Kuratorium Oświaty w Lublinie
Publiczne Gimnazjum Nr 2 we Włodawie
Ministerstwo Edukacji Narodowej
Publiczne Gimnazjum Nr 1 we Włodawie
Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Krakowie

W skrócie

Czy wiesz, że w dniu 1 lutego 1929 r. otwarto Dokształcającą Szkołę Zawodową, była to szkoła koedukacyjna która, mieściła się w gmachu Szkoły Powszechnej nr 1 (ul. Wyzwolenia).Uczyło w niej ośmiu nauczycieli ze szkół powszechnych, nauka trwała 3 godziny dziennie, łącznie – 18 tygodniowo. W roku szkolnym 1937/38 uczęszczało do niej 73 uczniów w następujących zawodach: krawiec, kuśnierz, szewc, kamasznik, czapnik, subiekt, ślusarz, zegarmistrz, fryzjer, stolarz, cieśla, drukarz, introligator, mechanik, murarz, rzeźnik, robotnik dzienny, a także 11 niezatrudnionych.

Licznik odwiedzin
4115904