tarcza header image
Start arrow Aktualności arrow Dzień Patrona
Dzień Patrona
Napisał Sekretariat   
Wtorek 23 września 2014

    6 września 2014r. przypadła 70 rocznica powstania II Warszawskiej Brygady Saperów i 35 rocznica nadania jej imienia naszej szkole. Aby przypomnieć dzieje Brygady i podkreślić rocznicowy charakter wydarzenia, 15 września 2014r zorganizowano ślubowanie uczniów klas pierwszych. Podczas uroczystego spotkania prof. Mariusz Czuj wygłosił wykład dotyczący formowania się II Warszawskiej Brygady Saperów w naszym mieście, prześledził jej szlak bojowy - od udziału w wyzwalaniu Warszawy przez rozminowanie i odbudowę kraju aż do czasów współczesnych. Wskazał wyzwania, przed którymi obecnie stoi 2 Mazowiecki Pułk Saperów oraz związki tej formacji z naszą szkołą.

 

 

 

Niezwykle erudycyjny wykład dotyczący Andrzeja Frycza Modrzewskiego - patrona II Liceum Ogólnokształcącego - wygłosił prof .Krzysztof Kusiuk, zaś opis sztandaru szkoły przedstawił prof. Grzegorz Kryjak. Dzień Patrona stał się okazja do złożenia ślubowania przez uczniów klas pierwszych. Dyrektor szkoły p. Eugeniusz Omelczuk życzył uczniom, by realizowali swoje naukowe pasje i odnosili sukcesy na miarę swoich możliwości.

Po uroczystościach w szkole uczniowie i wychowawcy udali się pod Pomnik Sapera, gdzie odśpiewali hymn, złożyli kwiaty i zapalili znicze. Był też czas na pierwsze klasowe zdjęcia z wychowawcami i dyrekcją….

Ostatnia aktualizacja ( Wtorek 23 września 2014 )
< Poprzedni   Następny >
Biuletyn Informacji Publicznej w ZSZ nr 1 i II LO we Włodawie
Facebook szkoły
ePUAP2
ePUAP
Dziennik UONET+

Ważne strony
Kuratorium Oświaty w Lublinie
Publiczne Gimnazjum Nr 2 we Włodawie
Publiczne Gimnazjum Nr 1 we Włodawie
Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Krakowie
Ministerstwo Edukacji Narodowej
Nasz Patron -2 Mazowiecki Pułk Saperów
Powiat włodawski

W skrócie
Czy chcesz się włączyć w rozwój ZSZ NR 1 i II LO we Włodawie? Wstąp w szeregi uczniów naszej szkoły. Zapoznaj się z nowymi zasadami rekrutacji.
Licznik odwiedzin
4575055