tarcza header image
Start arrow Aktualności arrow Na Festiwalu Trzech Kultur
Na Festiwalu Trzech Kultur
Napisał Sekretariat   
Czwartek 25 września 2014
     19 września 2014r. deptak przy włodawskim muzeum zmienił się niesłychanie. Przechadzali się gazeciarze, kwiaciarka sprzedawała urocze bukieciki jesiennych kwiatów, bednarz robił beczki, pucybut czyścił buty…. W tym niezwykłym tłumie nie można było nie dostrzec uczniów naszej szkoły, którzy przyszli, by pod okiem nauczycieli skorzystać z festiwalowych atrakcji i zobaczyć, jak mogła wyglądać włodawska ulica w latach 20-tych, 30-tych ubiegłego wieku. Byliśmy miedzy innymi na otwarciu wystawy fotograficznej „Od wojny do wojny. Włodawa i okolice w latach 1914-1945”, zwiedzaliśmy kościół i klasztor, wysłuchaliśmy niezwykłych opowieści Witolda Dąbrowskiego, robiliśmy zdjęcia przy retro fotościance…

Wielu uczniów naszej szkoły pracowało podczas festiwalu w charakterze wolontariuszy.

Ostatnia aktualizacja ( Czwartek 25 września 2014 )
< Poprzedni   Następny >
Biuletyn Informacji Publicznej w ZSZ nr 1 i II LO we Włodawie
Facebook szkoły
ePUAP2
ePUAP
Dziennik UONET+

Ważne strony
Kuratorium Oświaty w Lublinie
Publiczne Gimnazjum Nr 2 we Włodawie
Publiczne Gimnazjum Nr 1 we Włodawie
Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Krakowie
Ministerstwo Edukacji Narodowej
Nasz Patron -2 Mazowiecki Pułk Saperów
Powiat włodawski

W skrócie
Pomysł utworzenia II Liceum Ogólnokształcącego we Włodawie dojrzewał od początku przemian, jakie dokonały się w Polsce w 1989 roku. Jednak dopiero w roku szkolnym 1990/91 można było przystąpić do przygotowania konkretnych projektów otwarcia nowej szkoły. Szczególnie zaangażowani w dzieło tworzenia II LO we Włodawie byli: mgr Józef Pawlin ówczesny dyrektor Zespołu Szkół Zawodowych Nr 1 , który kończąc swoja kadencję dyrektorską, za punkt honoru postawił sobie utworzenie liceum ogólnokształcącego przy istniejącym już zespole szkół.
Licznik odwiedzin
4574967