tarcza header image
Start arrow Aktualności arrow Zostań Rycerzem swojego miasta - 480-te Urodziny Włodawy
Zostań Rycerzem swojego miasta - 480-te Urodziny Włodawy
Napisał Sekretariat   
Poniedziałek 29 września 2014

       25 września odbyło się wspólne świętowanie zakończenia I edycji projektu Latający Uniwersytet Historii Mówionej, prowadzonego przez Grupę Mowa Żywa. Na tę okoliczność włodawska młodzież postanowiła uczcić 480. lecie nadania praw miejskich Włodawie pod hasłem "Zostań Rycerzem swojego miasta". Uczestnicy projektu, wspólnie z mieszkańcami i partnerskimi instytucjami, stworzyli pomysłową instalację w przestrzeni miasta.

 

 

Wśród uczestników  i realizatorów projektu znaleźli się nasi uczniowie: Dominika Klimkiewicz, Natalia Galewska, Alicja Kolasa dziewczyny chodzą do klasy II LO j,
Paweł Klimkiewicz z klasy III LO j oraz Paweł Klimiuk  II TPS .

Były życzenia, tort urodzinowy, wspomnienia mieszkańców miasta i okolic.

 Program współfinansowany był w ramach programu regionalnego Program "Równać Szanse" 2013 prowadzonego przez Polsko-Amerykańską Fundację Wolności i administrowanego przez Polską Fundację Dzieci i Młodzieży.

Partnerzy: MPGK, ZOMAR, Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Włodawskiej, Urząd Miasta we Włodawie, Miejska Komisja Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych we Włodawie, Parafia Rzymskokatolicka pw. Najświętszego Serca Jezusowego we Włodawie, MOSiR, WDK, Stowarzyszenie "Panorama Kultur", I LO im. T. Kościuszki we Włodawie i ZSZ nr i II LO im. F. Modrzewskiego we Włodawie.

Uroczystości objął patronatem Burmistrza Włodawy.

Wydarzenie ujęte zostało również w programie promocji województwa lubelskiego „Włodawa, tajemnica i piękno pogranicza, dobre na weekend”, realizowanego w partnerstwie z Urzędem Marszałkowskim w Lublinie.

Opiekunem grupy, pomysłodawcą i mentorką była: Aleksandra Zińczuk.

 

Małgorzata Oleniak

Ostatnia aktualizacja ( Poniedziałek 29 września 2014 )
< Poprzedni   Następny >
Biuletyn Informacji Publicznej w ZSZ nr 1 i II LO we Włodawie
Facebook szkoły
ePUAP2
ePUAP
Dziennik UONET+

Ważne strony
Ministerstwo Edukacji Narodowej
Kuratorium Oświaty w Lublinie
Powiat włodawski
Publiczne Gimnazjum Nr 1 we Włodawie
Nasz Patron -2 Mazowiecki Pułk Saperów
Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Krakowie
Publiczne Gimnazjum Nr 2 we Włodawie

W skrócie
Pierwszą szkołą zawodową we Włodawie była, utworzona w 1929 r. przy Sierocińcu im. Tadeusza Kościuszki, Sejmikowa Szkoła Rzemiosł Sejmiku Włodawskiego. Posiadała ona internat i mieściła się w dzisiejszym budynku oddziału internistycznego Szpitala Powiatowego.
Licznik odwiedzin
5855411