tarcza header image
Start arrow Aktualności arrow Zostań Rycerzem swojego miasta - 480-te Urodziny Włodawy
Zostań Rycerzem swojego miasta - 480-te Urodziny Włodawy
Napisał Sekretariat   
Monday, 29 September 2014

       25 września odbyło się wspólne świętowanie zakończenia I edycji projektu Latający Uniwersytet Historii Mówionej, prowadzonego przez Grupę Mowa Żywa. Na tę okoliczność włodawska młodzież postanowiła uczcić 480. lecie nadania praw miejskich Włodawie pod hasłem "Zostań Rycerzem swojego miasta". Uczestnicy projektu, wspólnie z mieszkańcami i partnerskimi instytucjami, stworzyli pomysłową instalację w przestrzeni miasta.

 

 

Wśród uczestników  i realizatorów projektu znaleźli się nasi uczniowie: Dominika Klimkiewicz, Natalia Galewska, Alicja Kolasa dziewczyny chodzą do klasy II LO j,
Paweł Klimkiewicz z klasy III LO j oraz Paweł Klimiuk  II TPS .

Były życzenia, tort urodzinowy, wspomnienia mieszkańców miasta i okolic.

 Program współfinansowany był w ramach programu regionalnego Program "Równać Szanse" 2013 prowadzonego przez Polsko-Amerykańską Fundację Wolności i administrowanego przez Polską Fundację Dzieci i Młodzieży.

Partnerzy: MPGK, ZOMAR, Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Włodawskiej, Urząd Miasta we Włodawie, Miejska Komisja Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych we Włodawie, Parafia Rzymskokatolicka pw. Najświętszego Serca Jezusowego we Włodawie, MOSiR, WDK, Stowarzyszenie "Panorama Kultur", I LO im. T. Kościuszki we Włodawie i ZSZ nr i II LO im. F. Modrzewskiego we Włodawie.

Uroczystości objął patronatem Burmistrza Włodawy.

Wydarzenie ujęte zostało również w programie promocji województwa lubelskiego „Włodawa, tajemnica i piękno pogranicza, dobre na weekend”, realizowanego w partnerstwie z Urzędem Marszałkowskim w Lublinie.

Opiekunem grupy, pomysłodawcą i mentorką była: Aleksandra Zińczuk.

 

Małgorzata Oleniak

Ostatnia aktualizacja ( Monday, 29 September 2014 )
< Poprzedni   Następny >
Biuletyn Informacji Publicznej w ZSZ nr 1 i II LO we Włodawie
Facebook szkoły
Najlepsi

Ważne strony
Powiat włodawski
Kuratorium Oświaty w Lublinie
Ministerstwo Edukacji Narodowej
Nasz Patron -2 Mazowiecki Pułk Saperów
Publiczne Gimnazjum Nr 2 we Włodawie
Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Krakowie
Publiczne Gimnazjum Nr 1 we Włodawie

W skrócie
Czy chcesz się włączyć w rozwój ZSZ NR 1 i II LO we Włodawie? Wstąp w szeregi uczniów naszej szkoły. Zapoznaj się z nowymi zasadami rekrutacji.
Licznik odwiedzin
3673392