tarcza header image
Start arrow Aktualności arrow Spotkanie z poetą
Spotkanie z poetą
Napisał Sekretariat   
Thursday, 23 October 2014
      Kim jest p. Aldon Dzięcioł? To pisarz, poeta, dziennikarz, redaktor naczelny kwartalnika „Wschód”, aktywny działacz Stowarzyszenia Twórców Kultury Nadbużańskiej im. J. Kalinowskiego we Włodawie pszczelarz, żeglarz, społecznik, przyjaciel młodzieży…10 października w sali konferencyjnej w naszej szkole odbyła się promocja nowego zbioru wierszy tego włodawskiego artysty pt. „Od Bugu... Poleskie refleksje”. Organizatorami spotkania byli uczniowie z Niescenicznego Ruchu Artystycznego oraz p. Renata Holaczuk (nauczycielka języka polskiego) Halina Karpiuk (bibliotekarz). Spotkanie uświetnili swoją obecnością m.in. wiceprezes Związku Literatów Lubelskich i sekretarz redakcji kwartalnika „Akcent” Waldemar Michalski, starosta włodawski Wiesław Holaczuk, chełmska poetka Krystyna Igras.

    Gości powitał dyrektor szkoły p. Eugeniusz Omelczuk., który zaznaczył, że wybór naszej szkoły jako miejsca promocji nowej książki p. Dzięcioła nie jest przypadkowy - dwaj synowie poety są jej absolwentami. Tomik „Od Bugu... ” omówił Waldemar Michalski, zaś młodzież z Niescenicznego Ruchu Artystycznego przygotowała słowno-muzyczną impresję z wierszami z nowego tomu poety. Na uwagę zasługuje też występ młodego włodawskiego artysty p. Marcina Obuchowskiego, który napisał muzykę do wiersza p. A. Dzięcioła. Muzycznym upominkiem była piosenka „Polesia czar” w pięknym wykonaniu p. Haliny Luks przy akompaniamencie skrzypiec Stanisława Chudziaka i akordeonie Zenona Puły. Jako podziękowanie i wyraz zaszczytu, uczniowie, zamiast bukietu kwiatów, wręczyli poecie starożytnym greckim zwyczajem…. wieniec laurowy.
< Poprzedni   Następny >
Biuletyn Informacji Publicznej w ZSZ nr 1 i II LO we Włodawie
Facebook szkoły
Najlepsi

Ważne strony
Powiat włodawski
Kuratorium Oświaty w Lublinie
Ministerstwo Edukacji Narodowej
Nasz Patron -2 Mazowiecki Pułk Saperów
Publiczne Gimnazjum Nr 2 we Włodawie
Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Krakowie
Publiczne Gimnazjum Nr 1 we Włodawie

W skrócie

Czy wiesz, że w dniu 1 lutego 1929 r. otwarto Dokształcającą Szkołę Zawodową, była to szkoła koedukacyjna która, mieściła się w gmachu Szkoły Powszechnej nr 1 (ul. Wyzwolenia).Uczyło w niej ośmiu nauczycieli ze szkół powszechnych, nauka trwała 3 godziny dziennie, łącznie – 18 tygodniowo. W roku szkolnym 1937/38 uczęszczało do niej 73 uczniów w następujących zawodach: krawiec, kuśnierz, szewc, kamasznik, czapnik, subiekt, ślusarz, zegarmistrz, fryzjer, stolarz, cieśla, drukarz, introligator, mechanik, murarz, rzeźnik, robotnik dzienny, a także 11 niezatrudnionych.

Licznik odwiedzin
3673441