tarcza header image
Start arrow Aktualności arrow Spotkanie z poetą
Spotkanie z poetą
Napisał Sekretariat   
Czwartek 23 października 2014
      Kim jest p. Aldon Dzięcioł? To pisarz, poeta, dziennikarz, redaktor naczelny kwartalnika „Wschód”, aktywny działacz Stowarzyszenia Twórców Kultury Nadbużańskiej im. J. Kalinowskiego we Włodawie pszczelarz, żeglarz, społecznik, przyjaciel młodzieży…10 października w sali konferencyjnej w naszej szkole odbyła się promocja nowego zbioru wierszy tego włodawskiego artysty pt. „Od Bugu... Poleskie refleksje”. Organizatorami spotkania byli uczniowie z Niescenicznego Ruchu Artystycznego oraz p. Renata Holaczuk (nauczycielka języka polskiego) Halina Karpiuk (bibliotekarz). Spotkanie uświetnili swoją obecnością m.in. wiceprezes Związku Literatów Lubelskich i sekretarz redakcji kwartalnika „Akcent” Waldemar Michalski, starosta włodawski Wiesław Holaczuk, chełmska poetka Krystyna Igras.

    Gości powitał dyrektor szkoły p. Eugeniusz Omelczuk., który zaznaczył, że wybór naszej szkoły jako miejsca promocji nowej książki p. Dzięcioła nie jest przypadkowy - dwaj synowie poety są jej absolwentami. Tomik „Od Bugu... ” omówił Waldemar Michalski, zaś młodzież z Niescenicznego Ruchu Artystycznego przygotowała słowno-muzyczną impresję z wierszami z nowego tomu poety. Na uwagę zasługuje też występ młodego włodawskiego artysty p. Marcina Obuchowskiego, który napisał muzykę do wiersza p. A. Dzięcioła. Muzycznym upominkiem była piosenka „Polesia czar” w pięknym wykonaniu p. Haliny Luks przy akompaniamencie skrzypiec Stanisława Chudziaka i akordeonie Zenona Puły. Jako podziękowanie i wyraz zaszczytu, uczniowie, zamiast bukietu kwiatów, wręczyli poecie starożytnym greckim zwyczajem…. wieniec laurowy.
< Poprzedni   Następny >
Biuletyn Informacji Publicznej w ZSZ nr 1 i II LO we Włodawie
Facebook szkoły
ePUAP2
ePUAP
Dziennik UONET+

Ważne strony
Ministerstwo Edukacji Narodowej
Kuratorium Oświaty w Lublinie
Powiat włodawski
Publiczne Gimnazjum Nr 1 we Włodawie
Nasz Patron -2 Mazowiecki Pułk Saperów
Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Krakowie
Publiczne Gimnazjum Nr 2 we Włodawie

W skrócie
Pomysł utworzenia II Liceum Ogólnokształcącego we Włodawie dojrzewał od początku przemian, jakie dokonały się w Polsce w 1989 roku. Jednak dopiero w roku szkolnym 1990/91 można było przystąpić do przygotowania konkretnych projektów otwarcia nowej szkoły. Szczególnie zaangażowani w dzieło tworzenia II LO we Włodawie byli: mgr Józef Pawlin ówczesny dyrektor Zespołu Szkół Zawodowych Nr 1 , który kończąc swoja kadencję dyrektorską, za punkt honoru postawił sobie utworzenie liceum ogólnokształcącego przy istniejącym już zespole szkół.
Licznik odwiedzin
5855193