tarcza header image
Start arrow Aktualności arrow Półmetek
Półmetek
Piątek 6 marca 2009

„Miło szaleć, kiedy czas po temu/.../”

 

Galeria zdjęć

 

Czas hucznych zabaw już się skończył, ale my wracamy jeszcze wdzięczną pamięcią do wspólnej zabawy uczniów klas drugich II LO. „Półmetek”- bo o nim tu mowa- okazał się dobrym pretekstem do świętowania. Niech więc nie dziwi nikogo fakt, że w pierwszą sobotę ferii, 31 stycznia 2009r. o godzinie 18.00, uczniowie klas: IIa, IIb oraz godna reprezentacja klasy IIg i II d/h, elegancko przystrojeni, spotkali się w salach warsztatów szkolnych, by razem rozpocząć odliczanie 450 dni,  dzielących drugoklasistów  od egzaminów maturalnych.

Zabawa była huczna! Humory dopisywały, a muzyka rozbrzmiewała głoooośno! Okazaliśmy się bardzo wytrwali, bo niestrudzenie demonstrowaliśmy na parkiecie swoje zdolności taneczne. Gorące rytmy doprowadziły do tego, że buty często okazywały się niepotrzebnym dodatkiem! Czasami jednak ustawaliśmy w parkietowych bojach, by z przyjemnością skosztować potraw, przygotowanych przez naszych rodziców.

Niestety, to, co przyjemne, szybko też mija... Wraz z wybiciem północy, ze smutkiem musieliśmy zakończyć wspólną zabawę, ale...mamy jeszcze parę pomysłów na przyszłość! Na pewno dobrze wykorzystamy nasze 450 dni!

opr. glimmm/hic

Ostatnia aktualizacja ( Piątek 13 marca 2009 )
< Poprzedni   Następny >
Biuletyn Informacji Publicznej w ZSZ nr 1 i II LO we Włodawie
Facebook szkoły
ePUAP2
ePUAP
Dziennik UONET+

Ważne strony
Kuratorium Oświaty w Lublinie
Publiczne Gimnazjum Nr 2 we Włodawie
Publiczne Gimnazjum Nr 1 we Włodawie
Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Krakowie
Ministerstwo Edukacji Narodowej
Nasz Patron -2 Mazowiecki Pułk Saperów
Powiat włodawski

W skrócie

Czy wiesz, że w dniu 1 lutego 1929 r. otwarto Dokształcającą Szkołę Zawodową, była to szkoła koedukacyjna która, mieściła się w gmachu Szkoły Powszechnej nr 1 (ul. Wyzwolenia).Uczyło w niej ośmiu nauczycieli ze szkół powszechnych, nauka trwała 3 godziny dziennie, łącznie – 18 tygodniowo. W roku szkolnym 1937/38 uczęszczało do niej 73 uczniów w następujących zawodach: krawiec, kuśnierz, szewc, kamasznik, czapnik, subiekt, ślusarz, zegarmistrz, fryzjer, stolarz, cieśla, drukarz, introligator, mechanik, murarz, rzeźnik, robotnik dzienny, a także 11 niezatrudnionych.

Licznik odwiedzin
4574962