tarcza header image
Start arrow Aktualności arrow NASI MUNDUROWI W ZAWODACH "SPRAWNI JAK ŻOŁNIERZE"
NASI MUNDUROWI W ZAWODACH "SPRAWNI JAK ŻOŁNIERZE"
Napisał Sekretariat   
Wednesday, 05 November 2014
    8 października w Dubience odbyły się pierwsze wojewódzkie zawody "Sprawni jak żołnierze" klas o profilu mundurowym. Patronat nad zawodami objął Komendant Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej, który ufundował również puchar przechodni dla zwycięskiej drużyny. Zmagania drużyn trwały kilka godzin i składały się z wielu konkurencji  wplecionych w marszobieg terenowy na dystansie około dziesięciu kilometrów.


   Zawody rozpoczynały się od strzelania. Następnie drużyna ruszała na trasę marszobiegu, którą  musiała pokonać, posługując się mapą z zaznaczonymi wszystkimi punktami kontrolnymi wraz z dodatkowymi zadaniami. Na zakończenie zmagań uczestnicy zawodów musieli przy pomocy kajaków pokonać przeszkodę wodną, to zadanie nasza drużyna wykonała znakomicie. Ostatecznie nasi reprezentanci występujący w  składzie: Kamila Pawluk - kapitan drużyny, Karolina Wołoszyn, Natalia Galewska, Arkadiusz Kosyk, Paweł Klimkiewicz oraz Szymon Chodkowski, zajęli piąte miejsce. Zwycięstwo w zawodach odniosła drużyna z Janowa Podlaskiego, która będzie gospodarzem zawodów w następnym roku.  
< Poprzedni   Następny >
Biuletyn Informacji Publicznej w ZSZ nr 1 i II LO we Włodawie
Facebook szkoły
Najlepsi

Ważne strony
Powiat włodawski
Kuratorium Oświaty w Lublinie
Ministerstwo Edukacji Narodowej
Nasz Patron -2 Mazowiecki Pułk Saperów
Publiczne Gimnazjum Nr 2 we Włodawie
Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Krakowie
Publiczne Gimnazjum Nr 1 we Włodawie

W skrócie
Pomysł utworzenia II Liceum Ogólnokształcącego we Włodawie dojrzewał od początku przemian, jakie dokonały się w Polsce w 1989 roku. Jednak dopiero w roku szkolnym 1990/91 można było przystąpić do przygotowania konkretnych projektów otwarcia nowej szkoły. Szczególnie zaangażowani w dzieło tworzenia II LO we Włodawie byli: mgr Józef Pawlin ówczesny dyrektor Zespołu Szkół Zawodowych Nr 1 , który kończąc swoja kadencję dyrektorską, za punkt honoru postawił sobie utworzenie liceum ogólnokształcącego przy istniejącym już zespole szkół.
Licznik odwiedzin
3673404