tarcza header image
Start arrow Aktualności arrow Pulsarowicze na konferencji naukowej
Pulsarowicze na konferencji naukowej
Napisał Sekretariat   
Poniedziałek 15 grudnia 2014
  W dniach 11-12 grudnia w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Chełmie odbyła się VIII konferencja "GIS, GPS i technika lotnicza w praktyce".


  Na zaproszenie Pani Prorektor ds. studiów i nauczania PWSZ w Chełmie –
dr Beaty Fałdy – w konferencji uczestniczyli członkowie Szkolnego Koła Astronomicznego PULSAR, działającego w Zespole Szkół Zawodowych Nr 1 i II Liceum Ogólnokształcącym we Włodawie. Uczestnictwo to nie sprowadzało się jedynie do biernego udziału w sesjach wykładowych. Pierwszego dnia konferencji, podczas sesji popołudniowej, Pulsarowicze mieli okazję zaprezentować własne wystąpienia. Opiekun Koła – Mirosław Trociuk – w referacie pt. Działalność Szkolnego Koła Astronomicznego „Pulsar” omówił historię, najważniejsze nurty działalności oraz osiągnięcia grupy. Patryk Ciodyk, uczeń klasy drugiej o profilu matematyczno fizycznym z II LO we Włodawie, 

w swoim wystąpieniu przekonywał, że „Saturn jest najpiękniejszą planetą w Układzie Słonecznym”, zaś jego szkolna koleżanka Paulina Andor opowiedziała o „Kapryśnej komecie C/2012 S1 (ISON), która zadziwiła astronomów”.  

 

Dodatkową atrakcją dla uczestników konferencji było zwiedzanie obiektów Akademickiego Portu Lotniczego oraz Centrum Studiów Inżynierskich. Szczególne zainteresowanie gości wzbudził symulator lotu oraz aparatura nowego „Laboratorium badań środowiskowych CSI PWSZ w Chełmie”.

Ostatnia aktualizacja ( Poniedziałek 15 grudnia 2014 )
< Poprzedni   Następny >
Biuletyn Informacji Publicznej w ZSZ nr 1 i II LO we Włodawie
Facebook szkoły
ePUAP2
ePUAP
Dziennik UONET+

Ważne strony
Nasz Patron -2 Mazowiecki Pułk Saperów
Powiat włodawski
Kuratorium Oświaty w Lublinie
Publiczne Gimnazjum Nr 2 we Włodawie
Ministerstwo Edukacji Narodowej
Publiczne Gimnazjum Nr 1 we Włodawie
Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Krakowie

W skrócie

Czy wiesz, że w dniu 1 lutego 1929 r. otwarto Dokształcającą Szkołę Zawodową, była to szkoła koedukacyjna która, mieściła się w gmachu Szkoły Powszechnej nr 1 (ul. Wyzwolenia).Uczyło w niej ośmiu nauczycieli ze szkół powszechnych, nauka trwała 3 godziny dziennie, łącznie – 18 tygodniowo. W roku szkolnym 1937/38 uczęszczało do niej 73 uczniów w następujących zawodach: krawiec, kuśnierz, szewc, kamasznik, czapnik, subiekt, ślusarz, zegarmistrz, fryzjer, stolarz, cieśla, drukarz, introligator, mechanik, murarz, rzeźnik, robotnik dzienny, a także 11 niezatrudnionych.

Licznik odwiedzin
4115562