tarcza header image
Start arrow Aktualności arrow Pulsarowicze na konferencji naukowej
Pulsarowicze na konferencji naukowej
Napisał Sekretariat   
Monday, 15 December 2014
  W dniach 11-12 grudnia w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Chełmie odbyła się VIII konferencja "GIS, GPS i technika lotnicza w praktyce".


  Na zaproszenie Pani Prorektor ds. studiów i nauczania PWSZ w Chełmie –
dr Beaty Fałdy – w konferencji uczestniczyli członkowie Szkolnego Koła Astronomicznego PULSAR, działającego w Zespole Szkół Zawodowych Nr 1 i II Liceum Ogólnokształcącym we Włodawie. Uczestnictwo to nie sprowadzało się jedynie do biernego udziału w sesjach wykładowych. Pierwszego dnia konferencji, podczas sesji popołudniowej, Pulsarowicze mieli okazję zaprezentować własne wystąpienia. Opiekun Koła – Mirosław Trociuk – w referacie pt. Działalność Szkolnego Koła Astronomicznego „Pulsar” omówił historię, najważniejsze nurty działalności oraz osiągnięcia grupy. Patryk Ciodyk, uczeń klasy drugiej o profilu matematyczno fizycznym z II LO we Włodawie, 

w swoim wystąpieniu przekonywał, że „Saturn jest najpiękniejszą planetą w Układzie Słonecznym”, zaś jego szkolna koleżanka Paulina Andor opowiedziała o „Kapryśnej komecie C/2012 S1 (ISON), która zadziwiła astronomów”.  

 

Dodatkową atrakcją dla uczestników konferencji było zwiedzanie obiektów Akademickiego Portu Lotniczego oraz Centrum Studiów Inżynierskich. Szczególne zainteresowanie gości wzbudził symulator lotu oraz aparatura nowego „Laboratorium badań środowiskowych CSI PWSZ w Chełmie”.

Ostatnia aktualizacja ( Monday, 15 December 2014 )
< Poprzedni   Następny >
Biuletyn Informacji Publicznej w ZSZ nr 1 i II LO we Włodawie
Facebook szkoły
Najlepsi

Ważne strony
Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Krakowie
Publiczne Gimnazjum Nr 1 we Włodawie
Powiat włodawski
Kuratorium Oświaty w Lublinie
Publiczne Gimnazjum Nr 2 we Włodawie
Nasz Patron -2 Mazowiecki Pułk Saperów
Ministerstwo Edukacji Narodowej

W skrócie
Pierwszą szkołą zawodową we Włodawie była, utworzona w 1929 r. przy Sierocińcu im. Tadeusza Kościuszki, Sejmikowa Szkoła Rzemiosł Sejmiku Włodawskiego. Posiadała ona internat i mieściła się w dzisiejszym budynku oddziału internistycznego Szpitala Powiatowego.
Licznik odwiedzin
3664711