tarcza header image
Start arrow Aktualności arrow Ciekawa lekcja wiedzy o społeczeństwie
Ciekawa lekcja wiedzy o społeczeństwie
Napisał Sekretariat   
Wednesday, 17 December 2014

   Klasy trzecie ZSZ Nr 1 i II LO we Włodawie: humanistyczna i służb granicznych, w dniu 23. 10. 2014r uczestniczyły w niecodziennej lekcji wos. Mieli możliwość obserwacji procesu karnego w sądzie rejonowym we Włodawie.

Tę nietypową lekcję poprowadził p. p. o. Przewodniczącego SSR Henryk Kuźma. Pan Sędzia zaprosił młodzież do Sali sądowej, w której tłumaczył przebieg procesu, i jego arkana. Wielkie doświadczenie Pana sędziego, bezpośredniość miejsca i realizm miejsca wywarły na uczniach olbrzymie wrażenie. Spotkanie to, oprócz oczywistych efektów edukacyjnych, stało się również świetnym sposobem na wychowywanie i kształtowanie postaw prawnych obywateli.

Małgorzata Oleniak

Ostatnia aktualizacja ( Wednesday, 17 December 2014 )
< Poprzedni   Następny >
Biuletyn Informacji Publicznej w ZSZ nr 1 i II LO we Włodawie
Facebook szkoły
Najlepsi
ePUAP2
ePUAP
Dziennik UONET+
Dziennik

Ważne strony
Publiczne Gimnazjum Nr 2 we Włodawie
Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Krakowie
Publiczne Gimnazjum Nr 1 we Włodawie
Kuratorium Oświaty w Lublinie
Powiat włodawski
Ministerstwo Edukacji Narodowej
Nasz Patron -2 Mazowiecki Pułk Saperów

W skrócie
Pomysł utworzenia II Liceum Ogólnokształcącego we Włodawie dojrzewał od początku przemian, jakie dokonały się w Polsce w 1989 roku. Jednak dopiero w roku szkolnym 1990/91 można było przystąpić do przygotowania konkretnych projektów otwarcia nowej szkoły. Szczególnie zaangażowani w dzieło tworzenia II LO we Włodawie byli: mgr Józef Pawlin ówczesny dyrektor Zespołu Szkół Zawodowych Nr 1 , który kończąc swoja kadencję dyrektorską, za punkt honoru postawił sobie utworzenie liceum ogólnokształcącego przy istniejącym już zespole szkół.
Licznik odwiedzin
3867546