tarcza header image
Start arrow Aktualności arrow Ciekawa lekcja wiedzy o społeczeństwie
Ciekawa lekcja wiedzy o społeczeństwie
Napisał Sekretariat   
Środa 17 grudnia 2014

   Klasy trzecie ZSZ Nr 1 i II LO we Włodawie: humanistyczna i służb granicznych, w dniu 23. 10. 2014r uczestniczyły w niecodziennej lekcji wos. Mieli możliwość obserwacji procesu karnego w sądzie rejonowym we Włodawie.

Tę nietypową lekcję poprowadził p. p. o. Przewodniczącego SSR Henryk Kuźma. Pan Sędzia zaprosił młodzież do Sali sądowej, w której tłumaczył przebieg procesu, i jego arkana. Wielkie doświadczenie Pana sędziego, bezpośredniość miejsca i realizm miejsca wywarły na uczniach olbrzymie wrażenie. Spotkanie to, oprócz oczywistych efektów edukacyjnych, stało się również świetnym sposobem na wychowywanie i kształtowanie postaw prawnych obywateli.

Małgorzata Oleniak

Ostatnia aktualizacja ( Środa 17 grudnia 2014 )
< Poprzedni   Następny >
Biuletyn Informacji Publicznej w ZSZ nr 1 i II LO we Włodawie
Facebook szkoły
ePUAP2
ePUAP
Dziennik UONET+

Ważne strony
Ministerstwo Edukacji Narodowej
Kuratorium Oświaty w Lublinie
Powiat włodawski
Publiczne Gimnazjum Nr 1 we Włodawie
Nasz Patron -2 Mazowiecki Pułk Saperów
Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Krakowie
Publiczne Gimnazjum Nr 2 we Włodawie

W skrócie

Czy wiesz, że w dniu 1 lutego 1929 r. otwarto Dokształcającą Szkołę Zawodową, była to szkoła koedukacyjna która, mieściła się w gmachu Szkoły Powszechnej nr 1 (ul. Wyzwolenia).Uczyło w niej ośmiu nauczycieli ze szkół powszechnych, nauka trwała 3 godziny dziennie, łącznie – 18 tygodniowo. W roku szkolnym 1937/38 uczęszczało do niej 73 uczniów w następujących zawodach: krawiec, kuśnierz, szewc, kamasznik, czapnik, subiekt, ślusarz, zegarmistrz, fryzjer, stolarz, cieśla, drukarz, introligator, mechanik, murarz, rzeźnik, robotnik dzienny, a także 11 niezatrudnionych.

Licznik odwiedzin
5855291