tarcza header image
Start arrow Aktualności arrow REJESTRACJA DAWCÓW SZPIKU KOSTNEGO W MODRZAKU
REJESTRACJA DAWCÓW SZPIKU KOSTNEGO W MODRZAKU
Napisał Sekretariat   
Czwartek 8 stycznia 2015

 We wtorek 16 grudnia uczniowie i pracownicy naszej szkoły wzięli udział w szlachetnej akcji rejestracji dawców szpiku kostnego i komórek macierzystych. Organizacją całego przedsięwzięcia zajęło się szkolne koło PCK przy współpracy z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Lublinie.

krew

 

Akcja poprzedzona była prelekcją, którą przeprowadzili pracownicy z Centrum jeszcze w miesiącu październiku. Młodzież dowiedziała się, na czym polega cała procedura rejestracji i jakie są sposoby przeszczepu szpiku kostnego. Wtorkowa akcja poboru próbek krwi w celu przebadania i ewentualnej rejestracji przeprowadzona została w specjalnym ambulansie przez pracowników lubelskiego RCKiK.
Serdeczne podziękowania należą się wszystkim, którzy odpowiedzieli na apel i postanowili zarejestrować się jako potencjalni dawcy szpiku kostnego. Koordynatorem akcji był opiekun szkolnego koła PCK Grzegorz Kryjak nauczyciel ZSZ nr 1 i II LO we Włodawie.
Ostatnia aktualizacja ( Sobota 10 stycznia 2015 )
< Poprzedni   Następny >
Biuletyn Informacji Publicznej w ZSZ nr 1 i II LO we Włodawie
Facebook szkoły
ePUAP2
ePUAP
Dziennik UONET+

Ważne strony
Powiat włodawski
Publiczne Gimnazjum Nr 1 we Włodawie
Publiczne Gimnazjum Nr 2 we Włodawie
Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Krakowie
Ministerstwo Edukacji Narodowej
Nasz Patron -2 Mazowiecki Pułk Saperów
Kuratorium Oświaty w Lublinie

W skrócie
Pierwszą szkołą zawodową we Włodawie była, utworzona w 1929 r. przy Sierocińcu im. Tadeusza Kościuszki, Sejmikowa Szkoła Rzemiosł Sejmiku Włodawskiego. Posiadała ona internat i mieściła się w dzisiejszym budynku oddziału internistycznego Szpitala Powiatowego.
Licznik odwiedzin
5946084