tarcza header image
Start
Na szlaku Tadeusza Kościuszki
Napisał Sekretariat   
Friday, 15 June 2018
        W ramach obchodów setnej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę,  „Modrzewiacy”  ruszyli na wyprawę rowerową w poszukiwaniu miejsc związanych z tą rocznicą w naszej „ małej ojczyźnie”.

      Rajd rozpoczął się przy pomniku Tadeusza Kościuszki we Włodawie, gdzie młodzież poznała związki  Naczelnika powstania z 1794 r. z ziemią włodawską. Kolejnym punktem wyprawy były pomniki znajdujące się na cmentarzu parafialnym –Powstańców styczniowych , żołnierzy walczących w I wojnie Światowej. Na Cmentarzu Wojskowym zapalono znicze przy pomniku Katyńskim,  Braci Taraszkiewiczów : „ Jastrzębia” i „ Żelaznego”oraz żołnierzy poległych w wojnie obronnej 1939 r.


Ostatnia aktualizacja ( Friday, 15 June 2018 )
Czytaj całość...
Modrzewiacy czytają !!!
Napisał Sekretariat   
Friday, 08 June 2018

     Modrzewiacy czytają !!! W dniu 8 czerwca 2018r., równo o godzinie 10.00., dyrektor Ewa Capik uroczyście otworzyła w naszej szkole Ogólnopolską akcję masowego czytania: „Jak nie czytam, jak czytam”. Swoje ulubione książki przyniosło 104 uczestników tego wydarzenia. Już po raz trzeci społeczność naszej szkoły promuje modę na czytanie, tworzy ciekawą przestrzeń do spotkania kolegów, koleżanek, dla których czytanie jest ważne i sprawia przyjemność.


    Cele akcji zostały osiągnięte. Przyniesione przez uczestników książki oraz przygotowane kolorowe kartki przyklejone do koszulek wskazały na ich preferencje czytelnicze. Największą popularnością cieszyła się literatura fantasy, oznaczona kolorem żółtym, w dalszej kolejności - kryminały (kolor niebieski) i książki psychologiczne (jasny fioletowy), literatura faktu (kolor zielony) nieliczni mieli odwagę sięgnąć po literaturę z dreszczykiem – horrory (kolor czerwony). Wśród wyborów były też : poezja, książki sensacyjne, obyczajowe, popularnonaukowe, bestsellery młodzieżowe, komiksy i wiele innych.


     Różnorodność uczniowskich wyborów zostanie uwzględniona przy zakupie książek w ramach „NARODOWEGO PROGRAMU ROZWOJU CZYTELNICTWA” PRIORYTET 3., którego realizację szkoła już rozpoczęła.


    Serdeczne podziękowania wszystkim uczniom i nauczycielom, którzy włączyli się w organizację akcji. Trzecia, udana i niezwykle barwna, edycja za nami !!!. Do zobaczenia za rok !!!

Z czytelniczym pozdrowieniem- koordynatorka wydarzenia – Halina Karpiuk

Ostatnia aktualizacja ( Thursday, 14 June 2018 )
Czytaj całość...
Wyniki konkursu wiedzy o patronie szkoły
Napisał Sekretariat   
Tuesday, 05 June 2018

Wyniki konkursu wiedzy o patronie szkoły:"Andrzej Frycz Modrzewski - życie i twórczość", (edycja 2017/2018, etap I) 04 czerwca 2018r. w naszej szkole odbył się konkurs wiedzy o patronie. W konkursie wzięło udział 41 uczniów.

Wyniki konkursu:

  • I miejsce – klasa I LO B – średnia -15,72
  • II miejsce – klasa I LO J/D – średnia -14,56

 Zgodnie z regulaminem, tytuł „Modrzewiacy 2017/2018” oraz dofinansowanie do wycieczki szkolnej (wysokość środków finansowych zależna od decyzji dyrektora szkoły) otrzymuje klasa 1LO B.

  Najwyższe wyniki w pierwszym etapie uzyskało 6 uczestników. Uczniowie, 18 czerwca 2018r. przystąpią do drugiego etapu konkursu.

O Nagrodę dyrektora szkoły oraz honorowy tytuł „Modrzewiak roku 2017/2018” ubiegać się będą:

  1. Mirończuk Iga –kl. 1 LO B – 22 pkt.
  2. Dyduch Martyna –kl.1 LO B – 20 pkt.
  3. Łuszczewska Aleksandra – kl. 1 LO B -20 pkt.
  4. Lochmajer Wojciech – Kl. 1 LO J/D -20 pkt.
  5. Czelej Karolina – kl. 1 LO J/D -18 pkt.
  6. Wawryszuk Julia – kl. 1 LO J/D -18 pkt.

Opiekun konkursu: Halina Karpiuk

Ostatnia aktualizacja ( Thursday, 14 June 2018 )
Spacerem po Warszawie
Napisał Sekretariat   
Monday, 11 June 2018

       Upał nie przeszkodził "Modrzakom" w poznawaniu Warszawy, zarówno z pokładu autobusu, jak i na piechotę. 04 czerwca 2018r grupa uczniów z naszej szkoły udała się na wycieczkę do stolicy naszego kraju celem doświadczenia co to znaczy być osobą ociemniałą, z jakimi boryka się ona problemami i co jest dla niej problemem w życiu codziennym. Tę naukę młodzież pobierała na Niewidzialnej wystawie.

      Kolejny krok spaceru po Warszawie zaprowadził ich do Pałacu Kultury i Nauki, gdzie na 30 piętrze, na tarasie widokowym mogli podziwiać panoramę miasta. Była jeszcze wędrówka po Starym Mieście, Pałac Prezydencki, plac Piłsudskiego. Ostatni krok spaceru zawiódł grupę do Arkadii, gdzie nastąpiła chwila odpoczynku i relaksu przy filmie Deadpool 2.

Małgorzata Oleniak

Czytaj całość...
Kiermasz ciast w ZSZ Nr 1 i II LO we Włodawie
Napisał Sekretariat   
Wednesday, 30 May 2018
     W dniu 23 maja 2018r. w ZSZ Nr 1 i II LO we Włodawie odbył się kiermasz ciast. Do akcji włączyli się nauczyciele i pracownicy szkoły oraz członkowie Stowarzyszenia Centrum Wolontariatu we Włodawie. Wszystkich połączyła wrażliwość serca na nieszczęście p. Haliny ze Żłobka, której 13 lutego br. spalił się dom.
     Organizatorem wydarzenia była młodzież ze Szkolnego Klubu Wolontariusza w ZSZ Nr 1 i II LO we Włodawie, która zachęcała do zakupu ciast i wspierania szczytnego celu. W wyniku akcji zebrano 1385,68 zł. Dochód ze sprzedaży zostanie przekazany poszkodowanej w pożarze.
       Dziękujemy wszystkim kupującym i degustującym wypieki za otwarte serca i hojność datków, w szczególności rodzicom, którzy tego dnia odwiedzili naszą szkołę.
Ostatnia aktualizacja ( Wednesday, 30 May 2018 )
Czytaj całość...
<< Pierwsza < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 Następna > Ostatnia >>

Biuletyn Informacji Publicznej w ZSZ nr 1 i II LO we Włodawie
Facebook szkoły
Najlepsi
ePUAP2
ePUAP
Dziennik UONET+
Dziennik

Ważne strony
Kuratorium Oświaty w Lublinie
Powiat włodawski
Ministerstwo Edukacji Narodowej
Nasz Patron -2 Mazowiecki Pułk Saperów
Publiczne Gimnazjum Nr 2 we Włodawie
Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Krakowie
Publiczne Gimnazjum Nr 1 we Włodawie

W skrócie

Czy wiesz, że w dniu 1 lutego 1929 r. otwarto Dokształcającą Szkołę Zawodową, była to szkoła koedukacyjna która, mieściła się w gmachu Szkoły Powszechnej nr 1 (ul. Wyzwolenia).Uczyło w niej ośmiu nauczycieli ze szkół powszechnych, nauka trwała 3 godziny dziennie, łącznie – 18 tygodniowo. W roku szkolnym 1937/38 uczęszczało do niej 73 uczniów w następujących zawodach: krawiec, kuśnierz, szewc, kamasznik, czapnik, subiekt, ślusarz, zegarmistrz, fryzjer, stolarz, cieśla, drukarz, introligator, mechanik, murarz, rzeźnik, robotnik dzienny, a także 11 niezatrudnionych.

Sonda
W jakich zajęciach pozalekcyjnych uczestniczył(abyś/byś)?
  
Gościmy
Aktualnie jest 5 gości online
Imieniny
19 Czerwca 2018
Wtorek
Imieniny obchodzą:
Borzysław, Gerwazy,
Julianna, Odo,
Protazy, Sylweriusz
Do końca roku zostało 196 dni.
Licznik odwiedzin
3865395