tarcza header image
Start
POWIATOWY TEST WIEDZY O SAMORZĄDZIE TERYTORIALNYM
Napisał Sekretariat   
Poniedziałek 3 lutego 2020

  Test jest organizowany po raz trzeci. Powstał z myślą  o uczniach szkół gimnazjalnych a obecnie podstawowych. Cel konkursu stanowi poszerzanie wiedzy uczniów na temat struktur administracji samorządowej w Polsce ze szczególnym naciskiem na lokalne władze. Zamiarem Organizatora jest wpisanie na stałe w kalendarium szkół konkursu mającego przede wszystkim charakter edukacyjny, jednocześnie inicjatywa ta zawiera również dążenie do kształtowania i ugruntowania świadomych postaw obywatelskich u młodzieży. Znajomość Konstytucji RP oraz innych aktów prawnych regulujących zagadnienia struktur administracji samorządowej oraz zależności pomiędzy poszczególnymi jej organami w Polsce z pewnością ułatwi młodym ludziom angażowanie się w przyszłości w budowę lokalnych społeczności i podjęcie świadomej działalności na rzecz dobra wspólnego. 


Test jest przygotowywany przez pracowników ZSZ Nr 1 i II LO we Włodawie oraz Starostwa Powiatowego we Włodawie, co gwarantuje jego wysoki poziom merytoryczny i rzetelność oraz nadaje mu odpowiednią rangę naukową. Nad przebiegiem konkursu, sprawdzaniem prac konkursowych oraz ustaleniem wyników czuwa Komisja Konkursowa.


Nagrody dla zwycięzców testu są rzeczowe, ufundowane przez Organizatorów Testu.

 

Ostatnia aktualizacja ( Czwartek 6 lutego 2020 )
Dokumenty konkursowe
Napisał Sekretariat   
Poniedziałek 3 lutego 2020

Regulamin konkursu
Oświadczenie uczestnika niepełnoletniego 
Oświadczenie nauczyciela
Zgłoszenie do testu

Ostatnia aktualizacja ( Wtorek 4 lutego 2020 )
Jak segregować odpady?
Napisał Sekretariat   
Wtorek 4 lutego 2020
Aleksandra Prucnal – absolwentka naszej szkoły – obecnie studentka Politechniki Lubelskiej wzięła udział w realizacji filmowego cyklu edukacyjnego dotyczącego zagadnień ochrony środowiska, na które każdy ma wpływ.

Filmy z serii „Jak segregować odpady? Studenci udzielą porady!” pomogą każdemu z problemem segregacji odpadów komunalnych. Pokazują w sposób wyjątkowo prosty poważne zagadnienia, z którymi wszyscy zmagamy się na co dzień. Filmy powstały w ramach projektu koordynowanego przez Stowarzyszenie "Ekolubelszczyzna". Wystąpiło w nich 13 studentów, członków Koła Naukowego Politechniki Lubelskiej "Pollub.my Marketing", studiujących na kierunkach: Marketing i Komunikacja Rynkowa oraz Zarządzanie na Wydziale Zarządzania Politechniki Lubelskiej. Opiekunem Koła jest dr inż. Agnieszka Bojanowska. Wszystkie filmy zostały zrealizowane w kampusie Politechniki Lubelskiej, w Domu Studenckim nr 3. Projekt uzyskał dotację Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie. Jego producentem jest Polska Press Oddział Lublin. Relację z planu zdjęciowego można obejrzeć m.in. na stronie Koła Naukowego „Pollub.my Marketing” na Facebooku. Natomiast filmy są dostępne na kanale YouTube pod adresem:

https://www.youtube.com/user/pollubTV/videos?fbclid=IwAR2-FdrsWZiEaQKXp4YfBNZTnkNXZ8ilCguXa8DKBWdXd9RKYVUd7nfOWZo
REKRUTACJA UZUPEŁNIAJĄCA DO PROJEKTU
Napisał Sekretariat   
Wtorek 28 stycznia 2020

„AKTYWNY MODRZAK – MOBILNY UCZEŃ” – 3 WOLNE MIEJSCA!

W związku z rezygnacją 3 uczestników z udziału w projekcie praktyk zagranicznych pt. Aktywny Modrzak – mobilny uczeń, ogłaszamy rekrutację uzupełniającą!

Zasady rekrutacji zostały określone wRegulaminie – plik do pobrania.

Projekt realizowany jest w okresie od 1 września 2019 r. do 31 sierpnia 2020 r., a mobilność edukacyjna – praktyki zawodowe w Grecji, w terminie 30 marca – 10 kwietnia 2020 r. (+2 dni podróży).

Grupą docelową projektu jest 58 uczniów Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych, Technikum Hotelarstwa, Technikum Informatycznego oraz Technikum Pojazdów Samochodowych.

Mamy 3 wolne miejsca dla uczniów kształcących się w kierunku:

Wypełnione formularze należy składaćw terminie27 stycznia– 3 lutego 2020 r. do wychowawców poszczególnychklas lub koordynatora projektu – p. Anny Jańczak.

CHĘTNYCH ZAPRASZAMY DO REKRUTACJI!! J

Ostatnia aktualizacja ( Wtorek 28 stycznia 2020 )
Aktywny Modrzak - mobilny uczeń
Napisał Sekretariat   
Środa 22 stycznia 2020

nazwa

Ostatnia aktualizacja ( Niedziela 26 stycznia 2020 )
<< Pierwsza < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnia >>

Biuletyn Informacji Publicznej w ZSZ nr 1 i II LO we Włodawie
Facebook szkoły
ePUAP2
ePUAP
Dziennik UONET+

Ważne strony
Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Krakowie
Publiczne Gimnazjum Nr 1 we Włodawie
Publiczne Gimnazjum Nr 2 we Włodawie
Ministerstwo Edukacji Narodowej
Powiat włodawski
Kuratorium Oświaty w Lublinie
Nasz Patron -2 Mazowiecki Pułk Saperów

W skrócie
Czy chcesz się włączyć w rozwój ZSZ NR 1 i II LO we Włodawie? Wstąp w szeregi uczniów naszej szkoły. Zapoznaj się z nowymi zasadami rekrutacji.
Sonda
W jakich zajęciach pozalekcyjnych uczestniczył(abyś/byś)?
  
Gościmy
Aktualnie jest 36 gości online
Imieniny
22 Września 2020
Wtorek
Imieniny obchodzą:
Joachim, Joachima,
Maurycy, Prosimir,
Tomasz
Do końca roku zostało 101 dni.
Licznik odwiedzin
5734087