tarcza header image
Start
DZIEŃ FACHOWCA
Napisał Sekretariat   
Czwartek 21 czerwca 2018

W dniu 6 czerwca 2018 roku w naszej szkole odbyła się I edycja DNIA FACHOWCA,     w którym uczestniczyli wszyscy uczniowie klas Technikum, Zasadniczej Szkoły Zawodowej       i Branżowej Szkoły I stopnia.

Młodzież klas trzecich przygotowała konkurencje typowe dla zawodów:

  • elektryk – budowa układu zasilania żarówki,

  • monter suchej zabudowy i robót wykończeniowych – malowanie logo zawodu,

  • technik pojazdów samochodowych – wyścig gokartem oraz zmiana koła,

  • technik  budownictwa – wykonanie narożnika ściany drewnianej,

  • technik żywienia i usług gastronomicznych – bieg na czas ze szklankami wody na tacy kelnerskiej,

  • technik hotelarstwa – składanie ręczników i serwetek,

  • technik informatyk – wypełnienie e-ankiety.Czytaj całość...
Siatkówka plażowa - rejon
Napisał Sekretariat   
Czwartek 21 czerwca 2018

     Nasza drużyna w siatkówce plażowej w składzie: Mateusz Książak, Marcin Oziemczuk, Jakub Błaszczuk pojechała na Mistrzostwa Rejonu rozgrywanych w Chełmie. Po zaciętych meczach ostatecznie wygrała drużyna ZSE Chełm, II miejsce zajęło ZSZ nr 1 i II LO Włodawa, III miejsce natomiast I LO Chełm. Zwycięzca zawodów miał zaszczyt reprezentować rejon w turnieju na szczeblu wojewódzkim.

Na szlaku Tadeusza Kościuszki
Napisał Sekretariat   
Piątek 15 czerwca 2018
        W ramach obchodów setnej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę,  „Modrzewiacy”  ruszyli na wyprawę rowerową w poszukiwaniu miejsc związanych z tą rocznicą w naszej „ małej ojczyźnie”.

      Rajd rozpoczął się przy pomniku Tadeusza Kościuszki we Włodawie, gdzie młodzież poznała związki  Naczelnika powstania z 1794 r. z ziemią włodawską. Kolejnym punktem wyprawy były pomniki znajdujące się na cmentarzu parafialnym –Powstańców styczniowych , żołnierzy walczących w I wojnie Światowej. Na Cmentarzu Wojennym zapalono znicze przy pomniku Katyńskim,  Braci Taraszkiewiczów : „ Jastrzębia” i „ Żelaznego”oraz żołnierzy poległych w wojnie obronnej 1939 r.


Ostatnia aktualizacja ( Czwartek 21 czerwca 2018 )
Czytaj całość...
PROFILAKTYCZNIE w ZSZ NR 1 i II LO
Napisał Sekretariat   
Piątek 15 czerwca 2018
      Podsumowanie realizowanych programów profilaktycznych , min, ARS czyli JAK DBAĆ o MIŁOŚĆ ,PODSTĘPNE WZW , ZNAMIĘ ZNAM JE zwieńczyło pracę nauczycieli i uczniów 13 czerwca 2018r  Młodzież klas technikalnych   II TŻ/H,  I TI,  licealnych II LO a/c ,  II LO j i  II kl Zawodowej  wysłuchała wykładu lek.med Katarzyny Mojskiej - Grzywny na temat  WZW jak się obronić.  Uczniowie mieli możliwość zapoznania się  z najnowszymi informacjami dotyczącymi omawianych podczas realizacji treści programowych oraz korzystali z indywidualnych konsultacji Pani Doktor. 
 Spotkanie zorganizowała Renata Wólczyńska - szkolny koordynator realizowanych programów. 
Ostatnia aktualizacja ( Środa 19 września 2018 )
Czytaj całość...
Modrzewiacy czytają !!!
Napisał Sekretariat   
Piątek 8 czerwca 2018

     Modrzewiacy czytają !!! W dniu 8 czerwca 2018r., równo o godzinie 10.00., dyrektor Ewa Capik uroczyście otworzyła w naszej szkole Ogólnopolską akcję masowego czytania: „Jak nie czytam, jak czytam”. Swoje ulubione książki przyniosło 104 uczestników tego wydarzenia. Już po raz trzeci społeczność naszej szkoły promuje modę na czytanie, tworzy ciekawą przestrzeń do spotkania kolegów, koleżanek, dla których czytanie jest ważne i sprawia przyjemność.


    Cele akcji zostały osiągnięte. Przyniesione przez uczestników książki oraz przygotowane kolorowe kartki przyklejone do koszulek wskazały na ich preferencje czytelnicze. Największą popularnością cieszyła się literatura fantasy, oznaczona kolorem żółtym, w dalszej kolejności - kryminały (kolor niebieski) i książki psychologiczne (jasny fioletowy), literatura faktu (kolor zielony) nieliczni mieli odwagę sięgnąć po literaturę z dreszczykiem – horrory (kolor czerwony). Wśród wyborów były też : poezja, książki sensacyjne, obyczajowe, popularnonaukowe, bestsellery młodzieżowe, komiksy i wiele innych.


     Różnorodność uczniowskich wyborów zostanie uwzględniona przy zakupie książek w ramach „NARODOWEGO PROGRAMU ROZWOJU CZYTELNICTWA” PRIORYTET 3., którego realizację szkoła już rozpoczęła.


    Serdeczne podziękowania wszystkim uczniom i nauczycielom, którzy włączyli się w organizację akcji. Trzecia, udana i niezwykle barwna, edycja za nami !!!. Do zobaczenia za rok !!!

Z czytelniczym pozdrowieniem- koordynatorka wydarzenia – Halina Karpiuk

Ostatnia aktualizacja ( Czwartek 14 czerwca 2018 )
Czytaj całość...
<< Pierwsza < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnia >>

Biuletyn Informacji Publicznej w ZSZ nr 1 i II LO we Włodawie
Facebook szkoły
ePUAP2
ePUAP
Dziennik UONET+

Ważne strony
Ministerstwo Edukacji Narodowej
Nasz Patron -2 Mazowiecki Pułk Saperów
Powiat włodawski
Kuratorium Oświaty w Lublinie
Publiczne Gimnazjum Nr 2 we Włodawie
Publiczne Gimnazjum Nr 1 we Włodawie
Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Krakowie

W skrócie
Pierwszą szkołą zawodową we Włodawie była, utworzona w 1929 r. przy Sierocińcu im. Tadeusza Kościuszki, Sejmikowa Szkoła Rzemiosł Sejmiku Włodawskiego. Posiadała ona internat i mieściła się w dzisiejszym budynku oddziału internistycznego Szpitala Powiatowego.
Sonda
W jakich zajęciach pozalekcyjnych uczestniczył(abyś/byś)?
  
Gościmy
Aktualnie jest 40 gości online
Imieniny
21 Września 2019
Sobota
Imieniny obchodzą:
Bożeciech, Bożydar,
Hipolit, Hipolita,
Ifigenia, Jonasz,
Laurenty, Mateusz,
Mira
Do końca roku zostało 102 dni.
Licznik odwiedzin
4582121