Zespół Szkół Zawodowych Nr 1 i II Liceum Ogólnokształcące we Włodawie

Wyniki Powiatowego  Konkursu  Czytelniczego dla Młodzieży

                9 kwietnia b.r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej we Włodawie odbył się finał 22. edycji

 Powiatowego  Konkursu  Czytelniczego dla Młodzieży pt. „Góra kłopotów, czyli jak przeżyć awarię planu? Zagraj słowem z Markiem Stelarem”. W tegorocznej edycji konkursu udział wzięło 143 uczniów szkół ponadpodstawowych powiatu włodawskiego ( I Liceum Ogólnokształcące , ZSCKR w Korolówce, ZSZ NR 1 i II LO ). Tym razem czytelnicy „z uśmiechem” zagłębili się w treść książek Marka Stelara:  „Góra kłopotów” i „Kameleon” Szczególnie cieszą osiągnięcia naszych uczniów w konkursie. Tytuł Laureata otrzymali:

I miejsce – Izabela Ptaszyńska,

II Miejsce – Amelia Gorgol,

III miejsce –Nicole Niewiadomska

Wyróżnienia:  Lena Łukaszewicz, Michał Zarczuk, Nadia Juszczuk

Społeczność  szkolna składa gratulacje zwycięzcom. Podziękowania kierujemy także do pozostałych reprezentantów naszej szkoły , ponieważ wszyscy oni osiągnęli wysokie wyniki i niewiele zabrakło im do podium. Nagrody i pamiątkowe dyplomy wręczyli dyrektor MBP we Włodawie p. Renata Redde – Sawczuk, dyrektor ZSZ Nr 1 i II LO p. Eugeniusz Omelczuk, przedstawiciel Zarządu Powiatu p. Wiesław Holaczuk i opiekunka etapu finałowego p. Beata Wólczyńska.

W przerwie zmagań, ciekawą prelekcję z pokazem policyjnych czynności zbierania śladów przestępstw zaprezentowali funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji we Włodawie: aspirant sztabowy Piotr Żmuda i aspirant Kamil Jankowski. Było to niezwykle ciekawe spotkanie, które wpisało się w tematykę przeczytanych książek.

Konkurs, pod honorowym patronatem Starosty Włodawskiego p. Mariusza Zańko organizuje Zespół Szkół Zawodowych Nr 1 i II Liceum Ogólnokształcące we Włodawie (I etap)  we współpracy z Miejską Biblioteką Publiczną we Włodawie  (II etap finałowy).

Fundatorami nagród, po raz kolejny zostali: Zarząd Powiatu we Włodawie i p. Jacek Tereszczuk –Kancelaria Notarialna we Włodawie.

Tak duże zainteresowanie uczniów konkursem z pewnością cieszy organizatorów, opiekunów, popularyzatorów czytelnictwa.

Do zobaczenia za rok- Halina Karpiuk

"Praca przezwycięża wszystko."

Wergiliusz
Skip to content