W dniach 22–25 kwietnia 2026 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w wyjątkowej międzynarodowej wycieczce edukacyjnej, zorganizowanej w ramach Warsztatów Młodzieżowych Sobibór 2026. W projekcie uczestniczyła młodzież z Polski, Niemiec, Austrii i Holandii. Był to czas intensywnej nauki, refleksji, poznawania trudnej historii, ale także integracji, rozmów i budowania nowych przyjaźni.
"Praca uszlachetnia. To nie slogan. To prawda. Bo czujesz, że możesz, że umiesz, że jesteś czegoś wart, że warto było się uczyć, że życie jest piękne, bo jak zarobiłam teraz, to mogę i potem, że jak się postaram, to wszystko będzie dobrze."
Iwona Banach