Zespół Szkół Zawodowych Nr 1 i II Liceum Ogólnokształcące we Włodawie

Branżowa Szkoła I stopnia

SZKOŁA BRANŻOWA I STOPNIA

ZAWÓD – CUKIERNIK

Język obcy – angielski

Kwalifikacja –  SPC.01. Produkcja wyrobów cukierniczych

Cechuje Ciebie dokładność, kreatywność, masz wyobraźnię i zdolności manualne, interesujesz się cukiernictwem, żywieniem i gastronomią. Lubisz przesiadywać godzinami w kuchni, wymyślać słodkie kompozycje smakowe, dawać upust swojej wyobraźni przy dekorowaniu wypieków? Rodzina czy znajomi nie mogą się doczekać kolejnej imprezy z udziałem twoich słodkich dzieł sztuki? A może po prostu lubujesz się w łakociach?

Cukiernik to zawód dla Ciebie!

 

W trakcie zajęć teoretycznych i praktycznych nauczysz się obsługi maszyn i urządzeń, magazynowania surowców, wykonywania dekoracji, sporządzania półproduktów i wyrobów cukierniczych.

Nauka zawodu kończy się zewnętrznym egzaminem potwierdzającym kwalifikacje zawodowe, organizowanym w naszej szkole przez Okręgową Komisję Egzaminacyjną lub Cech Rzemiosł. Uzupełnieniem dyplomu jest suplement w języku polskim i angielskim zawierający opis kompetencji zawodowych, co umożliwia Ci uzyskanie kwalifikacji do pracy zarówno w Polsce, jak i za granicą.

Możliwości zatrudnienia:

Absolwent kierunku może być zatrudniony w cukierniach, kawiarniach, hotelach, zakładach przemysłu cukierniczego, czy też w manufakturach słodyczy. Może prowadzić własną działalność gospodarczą w branży cukierniczej.

Możliwości dalszego kształcenia:

Po ukończeniu nauki w branżowej szkole I stopnia absolwenci mogą kontynuować naukę w dwuletniej szkole branżowej II stopnia celem  uzyskania dyplomu technika technologii żywności.

ZAWÓD – KUCHARZ

Język obcy – angielski

Kwalifikacja – HGT.02. Przygotowanie i wydawanie dań

Cechuje Ciebie dokładność, kreatywność,  masz wyobraźnię i zdolności manualne, interesujesz się, żywieniem i gastronomią. Lubisz przesiadywać godzinami w kuchni, wymyślać nowe kompozycje smakowe, dawać upust swojej wyobraźni przy sporządzaniu różnych potraw? Rodzina czy znajomi nie mogą się doczekać kolejnej imprezy z udziałem Twoich przysmaków? A może po prostu lubujesz się w odkrywaniu nowych smaków?

Kucharz to zawód dla Ciebie!

W trakcie zajęć teoretycznych i praktycznych nauczysz się obsługi maszyn i urządzeń gastronomicznych, magazynowania surowców i wyrobów, sporządzania dań i napojów, ich dekoracji oraz serwowania.

Nauka zawodu kończy się zewnętrznym egzaminem potwierdzającym kwalifikacje zawodowe, organizowanym w naszej szkole przez Okręgową Komisję Egzaminacyjną. Uzupełnieniem dyplomu jest suplement w języku polskim i angielskim zawierający opis kompetencji zawodowych, co umożliwia Ci uzyskanie kwalifikacji do pracy zarówno w Polsce, jak i za granicą.

Możliwości zatrudnienia:

Absolwent kierunku może być zatrudniony w restauracjach, barach, stołówkach, hotelach, pensjonatach i innych zakładach gastronomicznych. Może prowadzić własną działalność gospodarczą w branży gastronomicznej.

 

Możliwości dalszego kształcenia:

 

Po ukończeniu nauki w branżowej szkole I stopnia absolwenci mogą kontynuować naukę w dwuletniej szkole branżowej II stopnia celem  uzyskania dyplomu technika żywienia i usług gastronomicznych.

ZAWÓD – MONTER ZABUDOWY I ROBÓT WYKOŃCZENIOWYCH W BUDOWNICTWIE

Język obcy – angielski

Kwalifikacja – BUD.11. Wykonywanie robót montażowych, okładzinowych i wykończeniowych

Cechuje Ciebie  dokładność i  kreatywność,  masz wyobraźnię i  zdolności manualne, interesujesz się budownictwem i wykańczaniem wnętrz, lubisz tworzyć i budować? Możesz połączyć swoje zainteresowania z pracą.

Monter zabudowy i robót wykończeniowych to zawód dla Ciebie!

W trakcie zajęć teoretycznych i praktycznych nauczysz się wykorzystania różnych materiałów wykończeniowych, używania narzędzi i sprzętu budowlanego, wykonywania prac budowlanych związanych z  wykańczaniem wnętrz, poznasz tradycyjne i nowoczesne technologie stosowne w budownictwie.

Nauka zawodu kończy się zewnętrznym egzaminem potwierdzającym kwalifikacje zawodowe, organizowanym w naszej szkole przez Okręgową Komisję Egzaminacyjną. Uzupełnieniem dyplomu jest suplement w języku polskim i angielskim zawierający opis kompetencji zawodowych, co umożliwia Ci uzyskanie kwalifikacji do pracy zarówno w Polsce, jak i za granicą.

Możliwości zatrudnienia:

Absolwent kierunku może pracować we wszystkich firmach budowlanych oraz rzemieślniczych, zakładach remontowo – budowlanych, wykonując prace związane z suchą zabudową, malowaniem, tapetowaniem, układaniem glazury. Może również samodzielnie wykonywać wszelkie prace wykończeniowe w domach i mieszkaniach w ramach własnej działalności gospodarczej.

Możliwości dalszego kształcenia

Po ukończeniu nauki w branżowej szkole I stopnia absolwenci mogą kontynuować naukę w dwuletniej szkole branżowej II stopnia celem  uzyskania dyplomu technika robót wykończeniowych w budownictwie.

ZAWÓD – SPRZEDAWCA

Język obcy – angielski

Kwalifikacja – HAN.01. Prowadzenie sprzedaży

Cechuje Ciebie  komunikatywność, łatwość nawiązywania relacji interpersonalnych, odpowiedzialność, zaangażowanie w wypełnianie powierzonych obowiązków, umiejętność aktywnego słuchania? Lubisz mieć kontakt z ludźmi,  pogłębiać wiedzę  o produktach i ich wykorzystaniu?

Sprzedawca to zawód dla Ciebie!

W trakcie zajęć teoretycznych i praktycznych nauczysz się przygotowywać towary do sprzedaży, sporządzać dokumenty związane z obrotem towarowym, obsługiwać urządzenia i sklepowy sprzęt techniczny, zbierać informacje o potrzebach klientów.

Nauka zawodu kończy się zewnętrznym egzaminem potwierdzającym kwalifikacje zawodowe organizowanym w naszej szkole przez Okręgową Komisję Egzaminacyjną. Uzupełnieniem dyplomu jest suplement w języku polskim i angielskim zawierający opis kompetencji zawodowych, co umożliwia Ci uzyskanie kwalifikacji do pracy zarówno w Polsce, jak i za granicą.

Możliwości zatrudnienia:

Absolwent kierunku może podjąć pracę w placówkach handlowych, w sklepach stacjonarnych, mobilnych i internetowych, może prowadzić własną działalność gospodarczą związaną z handlem.

Możliwości dalszego kształcenia:

Po ukończeniu nauki w branżowej szkole I stopnia absolwenci mogą kontynuować naukę w dwuletniej szkole branżowej II stopnia celem  uzyskania dyplomu technika handlowca.

ZAWÓD – ELEKTROMECHANIK

Język obcy – angielski

Kwalifikacja – ELE.01. Montaż i konserwacja maszyn i urządzeń elektrycznych.

Cechuje Ciebie  dokładność i  kreatywność,  masz zdolności manualne i techniczne, posługujesz się różnymi narzędziami, umiesz myśleć analitycznie, interesujesz się budową i działaniem urządzeń elektrycznych? Lubisz zgłębiać zasady działania maszyn i urządzeń elektrycznych?

Elektromechanik to zawód dla Ciebie!

W trakcie zajęć teoretycznych i praktycznych nauczysz się montować, naprawiać, konserwować maszyny oraz urządzenia elektryczne, nadzorować prawidłową ich pracę, posługiwać się dokumentacją techniczną.

Nauka zawodu kończy się zewnętrznym egzaminem potwierdzającym kwalifikacje zawodowe organizowanym w Naszej Szkole przez Okręgową Komisję Egzaminacyjną. Uzupełnieniem dyplomu jest suplement w języku polskimi i angielskim zawierający opis kompetencji zawodowych, co umożliwia Ci uzyskanie kwalifikacji do pracy zarówno w Polsce, jak i za granicą.

Możliwości zatrudnienia:

Absolwent kierunku elektromechanik może podjąć pracę zarówno w firmach branży elektrycznej jak i pokrewnych. Osoby przedsiębiorcze mogą tworzyć własne firmy.

Możliwości dalszego kształcenia:

Po ukończeniu nauki w branżowej szkole I stopnia absolwenci mogą kontynuować naukę w dwuletniej szkole branżowej II stopnia celem  uzyskania dyplomu technika elektryka.

 

Skip to content