Zespół Szkół Zawodowych Nr 1 i II Liceum Ogólnokształcące we Włodawie

Dzień Otwarty w Modrzaku!

            Wyjątkowy Dzień Otwartych Drzwi w Modrzaku pełen wspaniałych wrażeń i niezapomnianych wspomnień przechodzi już do historii i pamięci naszych zacnych gości. To wielkie święto, na które zostali zaproszeni uczniowie klas ósmych szkół podstawowych z Włodawy i z powiatu włodawskiego. Ponad trzystu przyszłych absolwentów podstawówek przeszło tego dnia przez progi naszej szkoły, by zwiedzić Zespół Szkół Zawodowych Nr 1 i II Licem Ogólnokształcące we Włodawie i poznać bogaty wachlarz kierunków i zawodów. Wszyscy zostali zapoznani z ofertą edukacyjną na przyszły rok szkolny, gdyż uczniowie Modrzaka wraz z nauczycielami przygotowali dla swoich przyszłych kolegów lekcje otwarte w klasach o wszystkich profilach nauczania, ale oprócz tego na naszych miłych gości czekało sporo atrakcji – pokazy fizyczne, doświadczenia chemiczne i biologiczne, prezentacje matematyczne. Klasa medialno-prawnicza zaciekawiła odbiorców ciekawym filmem oraz konkursami literackimi i prawniczymi. Nasi goście mogli wziąć udział w quizach językowych. Ósmoklasiści zobaczyli nowoczesne i bardzo dobrze wyposażone pracownie do praktycznej nauki zawodu. W salach informatycznych zaprezentowano zajęcia z robotyki.

Na sali gimnastycznej zwiedzający mogli obejrzeć mecze piłki siatkowej, rozgrywki tenisa stołowego, akrobacje gimnastyczne. Nie lada gratką w Modrzaku jest ściana wspinaczkowa, jedyna taka w powiecie. Nowoczesny kompleks boisk sportowych pozwala osiągać wysokie noty w sporcie. Musztra  uczniów w mundurach wzbudzała podziw w oczach kandydatów do klasy wojskowej. Dodatkowo młodzież mogła poznać akcje Samorządu Uczniowskiego, oglądając prezentację. Z dedykacją dla naszych gości przygotowaliśmy niespodziankę muzyczną – minikoncert w wykonaniu naszych uczniów. Specjalnie dla ósmoklasistów została przygotowana fotobudka czytelnicza oraz przedstawiono działalność Szkolnego Klubu Wolontariusza w bibliotece szkolnej. Zainteresowani ósmoklasiści mieli możliwość skorzystania z symulatora dachowania, mogli też przetestować alkogogle. Przyszli technicy pojazdów samochodowych zapoznali się ze specyfiką zajęć praktycznych. Technik budownictwa oraz monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie w Branżowej Szkole I stopnia zaprezentowali fachowe wykonanie robót budowlanych. Na warsztatach przedstawiono naukę i pracę elektromechanika, sprzedawcy oraz technika hotelarstwa. Technik żywienia i usług gastronomicznych oraz kucharz i cukiernik w Branżowej Szkole I stopnia – żacy Modrzaka, którzy uczą się w tych zawodach wykazali się wspaniałymi umiejętnościami przygotowania i serwowania potraw, które zachwycały i delektowały podniebienia naszych zacnych gości. Nasi uczniowie opowiadali o praktykach zagranicznych, które odbywają się w ramach programu Erasmus we Włoszech i w Grecji, pokazując filmy i fotografie z podróży, co cieszyło się ogromnym zainteresowaniem.

            Było pięknie, twórczo i bardzo słonecznie. Dziękujemy za wizytę uczniom szkół podstawowych i zapraszamy do Zespołu Szkół Zawodowych Nr 1 i II Liceum Ogólnokształcącego we Włodawie. Życzymy owocnych wyborów profili naszych klas i zawodów. Ty też możesz tworzyć społeczność Modrzaka! Brakuje nam tylko Ciebie.  Chcesz wyrosnąć na Bystrzaka postaw tylko na Modrzaka! Do miłego zobaczenia we wrześniu!

                                                                                                                                              MŁ

Skip to content