Zespół Szkół Zawodowych Nr 1 i II Liceum Ogólnokształcące we Włodawie

Medale finałowe nie dla naszych pływaków

W poniedziałek, 13 grudnia w Lublinie odbył się finał Mistrzostw Szkół Województwa Lubelskiego w Pływaniu. Uczestniczyła w nim również nasza młodzież. Konkurencja była ogromna, więc tak dobrze, jak podczas zawodów regionalnych w Chełmie, Modrzakom już nie poszło. Ekipa dziewcząt (w składzie: Karolina Bartsch, Natalia Brańka, Oliwia Grzywaczewska, Paulina Jarząbek, Martyna Nazaruk, Mariia Pashko, Dagmara Pawelec i Karolina Pawluk) w sztafecie 6 x 25 m stylem dowolnym zajęła 11 miejsce z wynikiem 1:49.79. Z kolei mężczyźni (w składzie: Maciej Dejer, Bartosz Demczuk, Dominik Demczuk, Jakub Grzywaczewski, Mikołaj Horszczaruk, Gabriel Iwaniuk, Paweł Winiarczyk, Denis Fursa i Valentyn Kravchuk) zostali sklasyfikowani na 12 miejscu w tabeli z czasem 1:29.12.

W kategorii indywidualnej wśród mężczyzn na dystansie 50 m stylem motylkowym wystartował Bartosz Demczuk. Uplasował się na 14 miejscu (uzyskując wynik 36.33 sek.). Z kolei 15 lokatę na tym samym dystansie, ale stylem klasycznym w kategorii dziewcząt zajęła Paulina Jarząbek (45.04 sek.). Kolejna nasza uczennica, Karolina Bartsch rywalizowała na dystansie 50 metrów stylem grzbietowym. Z czasem 44.34 sek. sklasyfikowana została na 14 miejscu.

Mimo nieco słabszych osiągnięć gratulujemy naszym uczniom za odwagę. Pewnie przebrnęli przez etap powiatowy i regionalny. W etapie wojewódzkim musieli rywalizować z najlepszymi, a wielu z nich uczęszcza do szkół typowo sportowych, w których kładzie się nacisk m.in. na pływanie. W tak silnym gronie trudno było liczyć na spektakularne osiągnięcia Modrzaków. Drodzy uczniowie życzymy Wam sukcesów w kolejnych turniejach we współzawodnictwie sportowym.