Zespół Szkół Zawodowych Nr 1 i II Liceum Ogólnokształcące we Włodawie

Nasi szkolni mistrzowie badmintona

turniejbadmintona23

Dziesięcioro uczniów (pięciu chłopców i pięć dziewcząt) wzięło udział w rozegranych dzisiaj Mistrzostwach Szkoły w Badmintonie. Chętnych było więcej, ale w ostatniej chwili część zawodników została objęta zdalnym nauczaniem i musieli zrezygnować z zawodów.

Młodzież podzielono na dwie kategorie. Jako pierwsi rywalizowali panowie. Grali systemem każdy z każdym i do dwóch zwycięstw. Bezkonkurencyjny był Mateusz Książak. Pokonał wszystkich rywali. Drugie miejsce zajął Paweł Kubik, zaś trzecie Mikołaj Stupnicki. Tuż za nimi uplasowali się odpowiednio: Marek Sakowicz oraz Maciej Urbański.

Dziewczęta grały z kolei tzw. systemem rosyjskim, czyli do dwóch zwycięstw. Wygrała Magdalena Krysa, sprawiając ogromną niespodziankę, bo przed rozgrywkami raczej nikt nie stawiał jej w roli faworytki. Drugie miejsce wywalczyła Julia Stępień, natomiast trzecia była Aleksandra Klimiuk. Poza podium znalazły się: Amelia Potapczuk i Wiktoria Bedenak.

Najlepsza trójka zawodników z każdej kategorii będzie reprezentowała naszą szkołę w zaplanowanych na jutro rozgrywkach na etapie powiatowym. Zwycięzcy tej części turnieju awansują do etapu rejonowego. Życzymy im dalszych sukcesów w tej rywalizacji sportowej.

Zawody zorganizował i przeprowadził nauczyciel wychowania fizycznego Mariusz Kuśmirek.

 

Skip to content