Zespół Szkół Zawodowych Nr 1 i II Liceum Ogólnokształcące we Włodawie

Ogólnopolskie Zawody Algorytmiczne CMI

Nasz zespół awansował do etapu regionalnego Ogólnopolskich Zawodów Algorytmicznych organizowanych przez Centrum Mistrzostwa Informatycznego plasując się na 4 miejscu wśród 6 zespołów które uzyskały prawo startu w tym etapie. 

Skład :

Kategoria Gremliny – uczniowie kl. II oraz starsi:

  • Mateusz Siwek, Aleksandra Żmuda, Martin Paszow

Należało rozwiązać 5 zadań algorytmicznych o poziomie trudności wykraczającym poza standardowy program nauczania informatyki w szkole ponadpodstawowej. Wymagane było opracowanie algorytmu i zaimplementowanie go w języku programowania C++ lub Python. 

Etap regionalny Ogólnopolskich Zawodów Algorytmicznych zostanie przeprowadzony 21.04.2023r. na Politechnice Warszawskiej.

Trzymajmy kciuki!

Opiekunem koła Centrum Mistrzostwa Informatycznego jest Stanisław Kwaśniewicz.

Centrum Mistrzostwa Informatycznego to projekt realizowany przez Politechniki: Łódzką, Warszawską, Gdańską, Wrocławską oraz Akademię Górniczo – Hutniczą z Krakowa. Projekt CMI stanowi kompleksową koncepcję wzmocnienia polskiej edukacji informatycznej ukierunkowanej na kształcenie uzdolnionych uczniów przy zaangażowaniu najlepszych uczelni technicznych w kraju. Projekt przyczynia się do rozwoju zainteresowań z zakresu algorytmiki i programowania, upowszechnienia idei konkursów informatycznych oraz wyłania zespoły zdolne do podjęcia rywalizacji w zawodach informatycznych na poziomie krajowym oraz ogólnoświatowym.

Skip to content