Zespół Szkół Zawodowych Nr 1 i II Liceum Ogólnokształcące we Włodawie

Technikum pojazdów samochodowych

TECHNIK POJAZDÓW SAMOCHODOWYCH

Przedmioty realizowane w zakresie rozszerzonym: matematyka, fizyka
Język obcy I – angielski
Język obcy II – niemiecki lub rosyjski

Kwalifikacje –  MOT.05. Obsługa, diagnozowanie oraz naprawa pojazdów samochodowych, MOT.06. Organizacja i prowadzenie procesu obsługi pojazdów samochodowych

Interesujesz się budową, działaniem, naprawą i obsługą pojazdów? Zauważasz związki przyczyna – skutek, a motoryzacja to twoja pasja?

Technik pojazdów samochodowych to zawód dla Ciebie!

W trakcie zajęć teoretycznych i praktycznych poznasz zasady i sprzęt stosowany podczas napraw mechanicznych podzespołów samochodu, najnowsze metody diagnozowania wyposażenia elektryczno-elektronicznego oraz zasady prowadzenia warsztatu samochodowego. W ramach zajęć odbywa się teoretyczne i praktyczne przygotowanie do egzaminu na prawo jazdy kategorii B.

Odbędziesz praktyki zawodowe w zakładach z branży motoryzacyjnej w wymiarze 8 tygodni.

Po zdaniu egzaminów potwierdzających kwalifikacje zawodowe i ukończeniu szkoły uzyskasz tytuł technika pojazdów samochodowych. Absolwent otrzymuje Suplement do Dyplomu – tzw. Europass w wersji angielskiej, dzięki któremu można podjąć pracę jako wykwalifikowany pracownik także poza granicami naszego kraju.

Możliwości zatrudnienia:

Jako absolwent możesz pracować w salonach obsługi i sprzedaży samochodów, części i materiałów eksploatacyjnych, w warsztatach naprawy pojazdów samochodowych, stacjach diagnostyki pojazdów, firmach przewozowych i kurierskich oraz zakładach produkujących pojazdy lub samodzielnie prowadzić działalność gospodarczą.

Możliwości dalszego kształcenia:

Po ukończeniu naszej szkoły i zdaniu egzaminu maturalnego możesz kontynuować naukę na uczelniach technicznych, w szczególności na kierunkach związanych z motoryzacją, transportem drogowym i morskim oraz ubezpieczeniami komunikacyjnymi.

 

Technikum: Technik pojazdów samochodowych

 

 

To jest klasa dla Ciebie!

 

Skip to content