Zespół Szkół Zawodowych Nr 1 i II Liceum Ogólnokształcące we Włodawie

Uczciliśmy Święto Edukacji Narodowej

Dzień Edukacji Narodowej
Skromnie, w nielicznym gronie nauczycieli oraz uczniów, bez występów artystycznych i z zachowaniem zasad reżimu sanitarnego. Tak uczciliśmy Święto Edukacji Narodowej w Zespole Szkół Zawodowych Nr 1 i II Liceum Ogólnokształcącym.
– Edukacja to jeden z najważniejszych obszarów funkcjonowania państwa i społeczeństwa. Nauczyciel staje się dla ucznia przewodnikiem po współczesnym, ale jakże skomplikowanym świecie. Jak mało kto potrafi sprostać rosnącym z roku na rok wymaganiom, zwiększającej się ilości obowiązków, rosnącym potrzebom szkoły i uczniów. Jest osobą stale dokształcającą się, powiększającą zasób swojej wiedzy i szukającą rozwiązań. Dziękuję Państwu za zaangażowanie w pracę, za wyrozumiałość w stosunku do uczniów, ale także w stosunku do problemów, z jakimi od wielu lat boryka się polska oświata. Dziękuję Wam oraz pracownikom administracji i obsługi – za to, że zawsze, w każdej dobrej i złej chwili mogę liczyć na Waszą pomoc i wsparcie – mówił dyrektor ZSZ Nr 1 i II LO Eugeniusz Omelczuk.
Poinformował również o uhonorowania czworga nauczycieli nagrodami ufundowanymi przez zarząd powiatu. Nagrodzeni to: Urszula Kalenik, Stanisław Kwaśniewicz, Mirosław Trociuk oraz Andrzej Wysokiński.
Nagrodą Dyrektora Szkoły zostali odznaczeni: Ewa Capik, Katarzyna Cenkała, Grażyna Dyśko, Joanna Kędzierska, Elżbieta Kopyść, Iwona Leszczyńska, Małgorzata Oleniak, Marzena Puchalska, Irena Pytka, Mariola Rojek, Izabela Trendak, Małgorzata Trociuk, Renata Wólczyńska, Marcin Kalinowski, Mariusz Kuśmirek, Mariusz Masłowski, Andrzej Pawluk, Sławomir Potapczuk, Karol Repa oraz Tomasz Skrzyński.
Wszystkim nauczycielom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów zawodowych.

Skip to content