Zespół Szkół Zawodowych Nr 1 i II Liceum Ogólnokształcące we Włodawie

Uczennica Modrzaka debiutuje w triathlonie

W dniu 17 lipca 2022 roku w Lublinie na terenie Zalewu Zemborzyckiego odbyły się zawody triathlonowe: LOTTO Triathlon Energy, jedne z wielu odbywających się w naszym kraju.  Dla jasności, triathlon to połączenie rywalizacji w trzech dyscyplinach: pływanie, jazda rowerem i bieg. Zawody rozgrywane były w formule IRONMANA, na różnych dystansach: 1/2, 1/4 i 1/8 ironmana.

Na najkrótszym z nich wystartowała Paulina Jarząbek, uczennica Liceum Ogólnokształcącego naszej szkoły z klasy II b/o, najlepsza pływaczka w powiecie.  W rywalizacji tej uczestniczył również Mariusz Kuśmirek, nauczyciel wychowania fizycznego Pauliny i jej instruktor pływania, który zaliczył już 20 triathlonów i to on zainspirował swoją podopieczną do udziału w tych zawodach.  Odległość, jaka była do pokonania to 475 metrów pływania, 22,5 km jazdy rowerem oraz 5 km i 275 metrów biegu.

Na tym dystansie wystartowało 68 zawodników. Mariusz Kuśmirek niestety musiał uznać wyższość Pauliny w części pływackiej, gdyż wyszedł z wody na pozycji 19, a jego podopieczna na 9, jednocześnie jako pierwsza w kategorii kobiet.

Warto nadmienić, że w rywalizacji brali udział również zawodnicy uprawiający od wielu lat tę trudną dyscyplinę sportową, którzy trenują niemalże codziennie pod okiem wykwalifikowanych trenerów triathlonu, mają rozpisane treningi, itd.

Ostatecznie obojgu udało się zakończyć zawody sukcesem. Paulina była pierwsza w swojej kategorii wiekowej, a w dodatku wygrała ze wszystkimi kobietami w rozpoczynającej zawody części pływackiej.

Z kolei nauczyciel wychowania fizycznego z „Modrzaka” stanął na najniższym stopniu podium, zajmując w swojej kategorii wiekowej III miejsce.

Przed naszą debiutantką jeszcze sporo pracy, szczególnie w treningach kolarskich czy biegowych.

Należy wspomnieć, że do sukcesu Pauliny dołożyli się także inni nauczyciele wychowania fizycznego z naszej szkoły.

Paulina, oprócz tego, że prywatnie ćwiczy w sekcji pływackiej P. Mariusza Kuśmirka, to uczęszcza jeszcze na zajęcia pozalekcyjne SKS, które prowadzi P. Karol Repa. Od kilku tygodni rozwija również swoje umiejętności lekkoatletyczne pod okiem innego nauczyciela wychowania fizycznego P. Andrzeja Wysokińskiego. Życzymy Paulinie kolejnych sukcesów triathlonowych.

Skip to content