Zespół Szkół Zawodowych Nr 1 i II Liceum Ogólnokształcące we Włodawie

Uczennica Modrzaka znowu na najwyższym stopniu na podium.

W dniu 28 czerwca 2023 roku w Lublinie na terenie Zalewu Zemborzyckiego odbyła się II edycja zawodów triathlonowych: LOTTO Triathlon Energy.

Zawody rozgrywane były w formule IRONMANA, na różnych dystansach: 1/4 i 1/8 ironmana.

Śladem ubiegłego roku Paulina Jarząbek uczennica „Modrzaka” ponownie wystąpiła w tych zawodach zajmując I miejsce w swojej kategorii wiekowej. Wraz ze swoim nauczycielem wychowania fizycznego, jednocześnie instruktorem pływania, pod okiem którego doskonali swoje umiejętności pływackie zmierzyła swoje siły na najkrótszym odcinku tj. 1/8  ironmana.

Odległość, jaka była do pokonania, to 475 metrów pływania, 22,5 km jazdy rowerem oraz 5 km i 275 metrów biegu.

W rywalizacji wzięło udział 121 uczestników. Pan Mariusz znowu musiał uznać wyższość swojej podopiecznej w tercji pływackiej, choć  powinien być zadowolony z tej części wyścigu. Paulina wyszła z wody na 18, a Pan Mariusz na 24 miejscu, co w stawce 121 osób daje dość wysoką lokatę dla obojga. Nasza uczennica w ciągu roku zrobiła duży progres uzyskując ogólny czas 1 godziny 37 minut i 34 sekund i poprawiła zeszłoroczny wynik o ponad 18 minut. To wszystko dzięki jej wytrwałej pracy. Paulina jest bardzo aktywna sportowo i reprezentuje naszą szkołę w różnych dyscyplinach sportowych. Poza wspomnianymi zajęciami z pływania Paulina uczestniczy w zajęciach pozalekcyjnych z lekkiej atletyki i pod okiem Pana Andrzeja Wysokińskiego buduje biegową tężyznę fizyczną. Pan Mariusz także był bardziej efektywny w stosunku do  poprzedniego roku uzyskując ogólny czas 1 godziny 21 minut i 6 sekund, co daje wynik lepszy o blisko 2 minuty. Najlepszy jednak rezultat na tym dystansie na koncie nauczyciela z „Modrzaka” osiągnięty został przed kilkoma laty i jest lepszy od uzyskanego w tym roku o około 4 minuty.

Tydzień później tj. 4 czerwca 2023 roku w miejscowości Zimna Woda k/Łukowa pan Mariusz wystąpił w zawodach triathlonowych również na dystansie  1/8 ironmana, gdzie pomimo wydłużonej trasy rowerowej o 1,5 km poprawił ogólny czas z Lublina o ponad minutę.

Warto też nadmienić, że w rywalizacji tej brali udział również zawodnicy z całej Polski, uprawiający od wielu lat tę trudną dyscyplinę sportową, którzy trenują niemalże codziennie pod okiem wykwalifikowanych trenerów triathlonu, mają rozpisane treningi, odpowiednie odżywianie i odnowę biologiczną. Zawodnicy ci dysponują również bardzo wysokiej klasy sprzętem triathlonowym, gdzie dla przykładu wartość roweru to kilkadziesiąt tysięcy złotych, a takie zdaje się detale w znacznej mierze przyczyniają się do budowania sukcesów.

Życzymy Paulinie wytrwania w treningach oraz dalszego progresu w tej dyscyplinie sportowej.

Skip to content