Uroczyste ślubowanie klas pierwszych
To już tradycja naszej szkoły, że w pierwszej połowie września uczniowie klas pierwszych zostają oficjalnie przyjęci w poczet uczniów Zespołu Szkół Zawodowych Nr 1 i II Liceum Ogólnokształcącego. W tym roku ślubowanie odbyło się w miniony poniedziałek, 8 września. Uroczystość rozpoczęła się uroczystym wprowadzeniem sztandaru i odśpiewaniu hymnu państwowego. Historię patronów szkoły przedstawili nauczyciele historii p. Mariusz Czuj i p. Sławomir Potapczuk. Mówiąc o Andrzeju Fryczu Modrzewskim, podkreślił ponadczasowość głoszonych przez niego postulatów, takich jak wolność, tolerancja, godność człowieka. Uczniowie poznali także genezę, formowanie się we Włodawie i działalność 2 Warszawskiej Brygady Saperów. Uczennica klasy licealnej o profilu wojskowym – Amelia Gorgol – przedstawiła symboliczną wymowę sztandaru szkoły. Młodzi żacy Modrzaka – uczniowie klas pierwszych – złożyli uroczyste przyrzeczenie na sztandar szkoły, że będą sumiennie wypełniać obowiązki ucznia, godnie reprezentować szkołę oraz szanować jej symbole i tradycje. Przysięgali dbać o honor szkoły, godność ucznia, przestrzegać prawa wewnątrzszkolnego oraz szanować swoich wychowawców i nauczycieli. Ceremonię ślubowania koordynował p. Karol Repa. Po tym ważnym wydarzeniu ślubowaniu dyrektor szkoły, p. Eugeniusz Omelczuk życzył uczniom, aby każdy dzień w szkolnych murach dawał poczucie dobrze wykorzystanego czasu, przynosił radość płynącą ze zdobywania wiedzy. Pamiętajcie, że szkoła to nie tylko nauka i obowiązki. Odkrywajcie pasje i realizujcie marzenia. Jestem przekonany, że na swojej drodze spotkacie wielu nauczycieli, którzy Wam pomogą – dodał dyrektor naszej szkoły. Uroczystość zakończyła się wykonaniem pamiątkowych zdjęć.
"Cały czas szukaj nowych celów. Nawet jeśli jesteś już bogaty, nawet gdy masz ustabilizowaną firmę. Wciąż pytaj, patrz, szukaj, główkuj, co jeszcze innego można zrobić. To znakomicie wpływa na twoją psychikę, ale także zabezpiecza przed nagłą katastrofą"
Ray Kroc