Zespół Szkół Zawodowych Nr 1 i II Liceum Ogólnokształcące we Włodawie

Uwaga! Zmiana terminu konkursu czytelniczego

Przejście szkół w tryb pracy zdalnej, co miało miejsce pod koniec stycznia, utrudniło młodzieży dostęp do bibliotek i tym samym do konkursowych tytułów – stwierdzają organizatorzy konkursu. Wspólnie ze szkolnymi opiekunami zdecydowali o zmianie terminu eliminacji szkolnych. Odbędą się one 9 marca, czyli tydzień później niż pierwotnie zakładano. Termin eliminacji powiatowych nie ulegnie zmianie. Zostaną przeprowadzone 7 kwietnia.

Konkurs czytelniczyWszystkich naszych uczniów zapraszamy do udziału w XVIII Powiatowym Konkursie Czytelniczym dla Młodzieży. Tematem przewodnim jest cykl „Arystokratka” Evžena Bočka – pełne humoru czesko-amerykańskie zderzenie kultur w Zamku Kostka.
Konkurs nie jest zbyt wymagający. Wystarczy przeczytać książkę pt. „Ostania arystokratka” i 9 marca przystąpić do rozwiązania testu w oparciu o treść książki. Dobrze będzie wiedzieć także coś niecoś o jej autorze. Siedem osób, które uzyskają najwyższą liczbę punktów przejdzie do drugiego etapu rywalizacji czytelniczej.
Szczegóły konkursu znajdziecie w regulaminie dostępnym w bibliotece szkolnej oraz na stronie internetowej naszej szkoły. Życzymy powodzenia i przyjemnej lektury.

Skip to content