Zespół Szkół Zawodowych Nr 1 i II Liceum Ogólnokształcące we Włodawie

V Powiatowy Test Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym za nami!

14.04.2023r. na Warsztatach Zespołu Szkół Zawodowych Nr 1 i II Liceum Ogólnokształcącego we Włodawie 49 uczniów z 9 szkół podstawowych powiatu włodawskiego ( Orchówek, Wytyczno, Wola Uhruska, Żuków, Kaplonosy, Wyryki, Hanna, SP 2 i SP3)rywalizowało w teście przygotowanym dla nich przez Małgorzatę Oleniak- nauczyciela historii i wos w  ZSZ Nr 1 i II LO we Włodawie.

Zmagania były zawzięte, a poziom młodzieży bardzo wysoki. Do ostatecznego rozstrzygnięcia konieczna więc była dogrywka, w której wzięło udział 3 uczniów.

I tak ostatecznie, komisja konkursowa w składzie: Małgorzta Oleniak, Kamila Horszczaruk, Małgorzata Sakowicz, Elżbieta Deczkowska,  zadecydowała, po wysłuchaniu odpowiedzi, że pierwsze miejsce przypadnie:
Patrykowi Pastuszuk z SP Kaplonosy ; II miejsce egzekwo:  Michał Goleman  z SP 2 Włodawa i Kamil Pielak z SP 3 Włodawa, III miejsce SP Wytyczno -Adam Kucharuk

Należy podkreślić, że nagroda główna w konkursie to tablet. Zarówno on jak i pozostałe nagrody, zostały ufundowane przez Powiat Włodawski i Miasto Włodawa.

Dodatkową atrakcją tego dnia pełnego emocji były wystąpienia zaproszonych gości. Spotkanie z panią dr z Wydziału Politologii UMCS, z Anią i Gabryelem Iwaniuk działających w Szkolnym Kole Wolontariatu przyz ZSZ Nr 1 i II LO we Włodawie oraz Pan Mirosław Trociuk oraz ,, którzy zabrali młodzież w „kosmiczną podróż „.

Celem tych spotkań było zachęcenie młodych ludzi do aktywności młodych ludzi w życie społeczne społeczności lokalnych.

V Powiatowy Test Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym jest już przeszłością a kolejny za rok! Zapraszamy!

Skip to content