Zespół Szkół Zawodowych Nr 1 i II Liceum Ogólnokształcące we Włodawie

XX jubileuszowa edycja Powiatowego Konkursu Czytelniczego dla Młodzieży za nami!

Każdy jest Feniksem. Trudna droga do samoakceptacji bohaterów powieści Martyny Senator „Najgłośniej krzyczy serce” i Erin Stewart „ Blizny jak skrzydła” to tytuł tegorocznego konkursu.

Finał tego wydarzenia odbył się 17. 04. 2024 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej we Włodawie. Warto podkreślić, że w tym roku, w I etapie szkolnym wzięło udział 175 uczniów szkół: Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Ireny Kosmowskiej w Korolówce, I LO im. Tadeusza Kościuszki we Włodawie i ZSZ Nr 1 i II LO we Włodawie.

 W II  finałowym etapie, o atrakcyjne nagrody ubiegało się  31 uczestników.

Uczniowie naszej szkoły z Liceum Ogólnokształcącego, Technikum i Branżowej Szkoły
 I stopnia, jak zawsze, nie zawiedli ! Gratulujemy wysokich wyników:

1 miejsce – Amelia Gorgol

2 miejsce Gabriel  Iwaniuk

3 miejsce – Karolina Stolarczyk

Wyróżnienia : Monika Dąbrowska i Martyna Szwaj

Jubileuszowa gala XX Powiatowego Konkursu Czytelniczego dla Młodzieży była okazją do przypomnienia historii konkursu, ale też podziękowań inicjatorom, popularyzatorom, wykonawcom, wszystkim fantastycznym ludziom – pasjonatom czytelnictwa, bez zaangażowania których, to wydarzenie nie miałoby takiego rozmachu.

 Nasza szkoła we współpracy z Miejską Biblioteką Publiczną kontynuuje organizację konkursu nieprzerwanie od 20. lat. To niezwykle inspirujące, że na przestrzeni dwóch dekad w konkursie wzięło udział ponad 2000 uczniów (w tym 200 laureatów!) szkół ponadpodstawowych, a wcześniej też gimnazjów. 

Tak duże zainteresowanie uczniów konkursem to dla bibliotekarzy najpiękniejsze wyrazy uznania, satysfakcji i sukcesu!

Drodzy czytelnicy, cieszymy się, że rozwijacie pasję czytelniczą. Mamy nadzieję, że zmagania konkursowe były, są i pozostaną w kręgu Waszych najpiękniejszych wspomnień i zainteresowań.

Z czytelniczym pozdrowieniem koordynatorzy konkursu:  Halina Karpiuk i Beata Wulczyńska.

Skip to content