Zespół Szkół Zawodowych Nr 1 i II Liceum Ogólnokształcące we Włodawie

Zakończenie roku szkolnego klas maturalnych

Abiturienci,  dyrekcja  i grono pedagogiczne Zespołu Szkół Zawodowych Nr 1 i II Liceum Ogólnokształcącego im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego we Włodawie uroczyście podsumowali cztery lata pracy licealistów oraz pięć lat wysiłków dydaktycznych podjętych przez absolwentów technikum. 
Tradycyjnie uroczystość rozpoczęła się mszą świętą w intencji tegorocznych maturzystów w Kościele pw. św. Ludwika we Włodawie. Społeczność szkolna zadbała o piękną oprawę uroczystości kościelnych. Druga część uroczystości miała miejsce w budynku szkoły. Swoją obecnością zaszczycili nas zacni goście: wicestarosta włodawski p. Tomasz Korzeniewski, przewodniczący Rady Rodziców ZSZ Nr 1 i II LO we Włodawie p. Andrzej Rusiński, przedstawiciele lokalnych instytucji i rodzice tegorocznych maturzystów.

Uroczyste pożegnanie klas maturalnych w murach naszej szkoły zainicjowano programem artystycznym zrealizowanym pod kierunkiem p. Marty Ładak. Na szkolnej scenie żacy klas maturalnych wykonali przepięknego walca do melodii „To świt, to zmrok” zaśpiewanej na żywo przez Maję Buczak i Macieja Witkowskiego przy akompaniamencie akordeonu autorstwa Juliana Bartscha. Następnie Maja Buczak zaśpiewała Kwiat jabłoni utwór „Drogi proste”. przekazując maturzystom „…tylko raz powiedz tak, a zacznie się nowy początek.sam sobie dajesz znak, wybierasz drogi proste”. Muzycznie towarzyszyli jej w tej piosence Cyprian Mróz na klawiszach i Bartosz Demczuk na gitarze. Z muzyką na żywo wspomnienia o czasach licealnych będą dla młodych osób jak zapach róży, który przez otwarte wpadnie okno…a teraz uśmiechnięci, współobjęci…jesteśmy uczniami szkoły życia, co cudnie wyśpiewali Anna Kanarszczuk, Joanna Paciorkowska i Maciej Witkowski. Było klimatycznie, nostalgicznie, wzruszająco, bo wspólna szkolna przygoda i pożegnania czas uwieńczył Maciej Witkowski utworem muzycznym „Dzięki, że jesteś”. Dodatkowo zostały wyświetlone na ekranie specjalnie na tę okazję przygotowane przez p. Martę Ładak życzenia w formie prezentacji skierowane do młodych abiturientów Modrzaka. Akademia została uświetniona tańcem walczykiem w wykonaniu tegorocznych maturzystów przećwiczonym pod okiem p. Karola Repy.
Dyrektor szkoły p. Eugeniusz Omelczuk złożył abiturientom gratulacje. Wyraził również nadzieję, że „lata spędzone w tej szkole będziecie wspominali jako jeden z piękniejszych okresów życia. To Wy mieliście wpływ na to, jak teraz szkoła wygląda, bo każdy z Was pozostawił tu cząstkę siebie, której ślad pozostanie na zawsze”. Osoby wyróżniające się bardzo dobrymi wynikami w nauce i wzorową postawą uczniowską otrzymały nagrody ufundowane przez Starostwo Powiatowe we Włodawie oraz Radę Rodziców. Nagrodzono osiągnięcia dydaktyczne naszych abiturientów, ale także doceniono uczniów za aktywność społeczną, współzawodnictwo sportowe i działalność artystyczną. Na wyjątkową pochwałę zasłużyli uczniowie: Gabriel Iwaniuk, Bartosz Demczuk, Anna Kanarszczuk, Gabriela Dadacz, Jan Łukaszewicz, Aleksandra Żmuda, Sofiia Sholobchuk, Michał Szlechta, Martin Paszow, Karolina Bartsch, Patrycja Grabowicz, Agata Żołek. W czasie uroczystości uhonorowano rodziców uczniów wyróżniających się najwyższymi wynikami w nauce. Listy gratulacyjne zostały wręczone przez dyrekcję szkoły jako podziękowanie za zaangażowanie na rzecz społeczności szkolnej i placówki. W towarzystwie wychowawców poszczególnych klas przekazano świadectwa naszym tegorocznym abiturientom. Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego życzyli swoim starszym kolegom szczęścia i sukcesów na kolejny etap – teraz już naprawdę dorosłego życia. Utwór Adama Zagajewskiego zatytułowany „Wspomnienia”, dedykowany maturzystom, skłonił wszystkich do refleksji i wzbudziła nadzieję na same dobre początki i szczęśliwe zakończenia.
Tegoroczni maturzyści podziękowali „za wiarę w nas i stwarzanie możliwości do poznawania, odkrywania i rozwoju”.
Dyrektor szkoły p. Eugeniusz Omelczuk powiedział do abiturientów na zakończenie uroczystości: „Idźcie przez życie z takim samym zapałem i entuzjazmem, jaki czujecie w sercach dzisiaj, kiedy odbieraliście świadectwo ukończenia szkoły. Nie rezygnujcie z marzeń i planów, pamiętając, że każdy z Was ma ważną rolę do spełnienia. Nie cofajcie się, ale i nie zapominajcie o tych, którzy Was ukształtowali”. Jesteśmy przekonani, że gdziekolwiek rzuci Was los, będziecie godnie reprezentować naszą szkołę. Pamiętajcie, że jej drzwi zawsze będą dla Was otwarte.
Połamania piór na egzaminie dojrzałości. Naszym wychowankom życzymy udanego startu w dorosłe życie. Niech Wam się wiedzie!  Do zobaczenia na ścieżkach życia
Skip to content