Zespół Szkół Zawodowych Nr 1 i II Liceum Ogólnokształcące we Włodawie

Zawodowy strzał w 10

Giełda szkół zawodowych powiatu włodawskiego
W dzisiejszy słoneczny i piękny dzień w Zespole Szkół Zawodowych Nr 1 i II Liceum Ogólnokształcącym we Włodawie miało miejsce ważne wydarzenie o randze powiatowej, bowiem odbyła się zorganizowana przez Lubelskiego Kuratora Oświaty i Starostę Włodawskiego kolejna już edycja przedsięwzięcia pod hasłem: „Zawodowy strzał w 10! – wybierz swoją przyszłość”. Celem jest popularyzacja wiedzy na temat zalet szkolnictwa zawodowego, pomoc uczniom najstarszych klas szkoły podstawowej w świadomym wyborze dalszej drogi edukacyjnej, a także wzmacnianie prestiżu szkół kształcących w zawodach szkolnictwa branżowego.
Swoją obecnością zaszczycili nas:
Dyrektor Delegatury w Chełmie, Kuratorium Oświaty w Lublinie, Pan Arkadiusz Kwieciński,
Wicestarosta Włodawski – Pan Tomasz Korzeniewski,
Starszy wizytator Delegatury w Chełmie, Kuratorium Oświaty w Lublinie – Pani Ewa Lik–Matuła,
Kierownik Wydziału Edukacji i Polityki Społecznej w Starostwie Powiatowym we Włodawie – Pan Leszek Popik.
Swoje stanowiska prezentowały następujące szkoły:
Branżowa Szkoła I Stopnia we Włodawie,
Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Ireny Kosmowskiej w Korolówce Osadzie,
Zespół Szkół Zawodowych Nr 1 i II Liceum Ogólnokształcące we Włodawie.
Wszystkie szkoły prezentowały zawody, w których kształcą, prezentując specyfikę poszczególnych profili klas i wskazując w sposób niezwykle oryginalny wyjątkowość ścieżki kształcenia.

„Każdy z Was, młodych ludzi, szuka, bada, marzy o odkryciu miejsca dla siebie, znalezieniu zawodu, który przyniesie Wam zadowolenie, a nawet poczucie spełnienia. Jest to o tyle trudne, że nawet najlepszy doradca zawodowy nie podejmie za Was decyzji, którą drogę wybrać. Żywimy zatem nadzieję, że dzisiejsze spotkanie pomoże Wam wybrać właściwe wyjście z tego labiryntu. Jesteśmy pewni, że dokonacie właściwego wyboru kierunku i profilu dalszego kształcenia” – mówił Dyrektor ZSZ Nr 1 i II LO we Włodawie, Eugeniusz Omelczuk.
Wydarzenie wzbudziło ogromne zainteresowanie uczniów klas ósmych, przyszłych absolwentów szkół podstawowych, którzy już niebawem będą podejmować decyzję związaną ze swoją przyszłością. Uczestnikami imprezy w naszej szkole była grupa ponad 250 osób z 18 szkół podstawowych z powiatu włodawskiego.
Serdecznie dziękujemy wszystkim zaproszonym zacnym gościom za wizytę ZSZ Nr 1 i II LO we Włodawie. Miło Was było, drodzy ósmoklasiści, poznać i gościć w Modrzaku. Już dzisiaj chcemy Was serdecznie zaprosić na Dzień Otwarty w naszej szkole. Poznacie naszych uczniów i nauczycieli, kierunki kształcenia i profile klas oraz posmakujecie codziennego życia, a dzieje się naprawdę wiele, więc… już 29 maja zapraszamy do nas. A później – do miłego zobaczenia w Modrzaku we wrześniu.
 
Skip to content