tarcza header image
Start arrow Aktualności arrow Modrzewiak i prewencja
Modrzewiak i prewencja
Napisał Sekretariat   
Wednesday, 27 January 2016

     W ZSZ Nr1 i II LO we Włodawie odbyły się spotkania z Komendantem Straży Miejskiej we Włodawie Panem Sławomirem Borkowskim oraz z Powiatowym Rzecznikiem Praw Konsumenta Panią Małgorzatą Dejneka. Zajęcia te przybliżyły młodzieży problem dopalaczy i narkotyków, ich skutków dla organizmu człowieka oraz prawne konsekwencje ich zażywania. Pan Komendant objaśniał także, jak rozpoznać, że ktoś z naszych bliskich jest pod wpływem używek i co możemy zrobić, aby pomóc takiej osobie.

 

     Rzecznik Praw Konsumenta zajął się natomiast tematem reklamacji towaru zakupionego zarówno w sklepie stacjonarnym jak i przez Internet. Wyjaśniał , jakie uszkodzenia można reklamować i jakie prawa przysługują z tego tytułu klientowi.
     Spotkania te zorganizowano dla klas pierwszych ZSZ Nr 1 i II LO we Włodawie w ramach realizacji programu profilaktycznego: Bezpieczna i przyjazna szkoła. Przed młodzieżą jeszcze spotkanie z Rzecznikiem Policji na temat odpowiedzialność prawnej nieletnich. Uczniowie spotkają się także z pracownikiem MOPS, który przedstawi problematykę związaną z zakresem pomocy dla rodziny i nieletnich.

Ostatnia aktualizacja ( Thursday, 28 January 2016 )
< Poprzedni   Następny >
Biuletyn Informacji Publicznej w ZSZ nr 1 i II LO we Włodawie
Facebook szkoły
Najlepsi
ePUAP2
ePUAP

Ważne strony
Publiczne Gimnazjum Nr 2 we Włodawie
Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Krakowie
Ministerstwo Edukacji Narodowej
Publiczne Gimnazjum Nr 1 we Włodawie
Powiat włodawski
Kuratorium Oświaty w Lublinie
Nasz Patron -2 Mazowiecki Pułk Saperów

W skrócie
Pierwszą szkołą zawodową we Włodawie była, utworzona w 1929 r. przy Sierocińcu im. Tadeusza Kościuszki, Sejmikowa Szkoła Rzemiosł Sejmiku Włodawskiego. Posiadała ona internat i mieściła się w dzisiejszym budynku oddziału internistycznego Szpitala Powiatowego.
Licznik odwiedzin
3719189