tarcza header image
Start arrow Aktualności arrow Modrzewiak i prewencja
Modrzewiak i prewencja
Napisał Sekretariat   
Środa 27 stycznia 2016

     W ZSZ Nr1 i II LO we Włodawie odbyły się spotkania z Komendantem Straży Miejskiej we Włodawie Panem Sławomirem Borkowskim oraz z Powiatowym Rzecznikiem Praw Konsumenta Panią Małgorzatą Dejneka. Zajęcia te przybliżyły młodzieży problem dopalaczy i narkotyków, ich skutków dla organizmu człowieka oraz prawne konsekwencje ich zażywania. Pan Komendant objaśniał także, jak rozpoznać, że ktoś z naszych bliskich jest pod wpływem używek i co możemy zrobić, aby pomóc takiej osobie.

 

     Rzecznik Praw Konsumenta zajął się natomiast tematem reklamacji towaru zakupionego zarówno w sklepie stacjonarnym jak i przez Internet. Wyjaśniał , jakie uszkodzenia można reklamować i jakie prawa przysługują z tego tytułu klientowi.
     Spotkania te zorganizowano dla klas pierwszych ZSZ Nr 1 i II LO we Włodawie w ramach realizacji programu profilaktycznego: Bezpieczna i przyjazna szkoła. Przed młodzieżą jeszcze spotkanie z Rzecznikiem Policji na temat odpowiedzialność prawnej nieletnich. Uczniowie spotkają się także z pracownikiem MOPS, który przedstawi problematykę związaną z zakresem pomocy dla rodziny i nieletnich.

Ostatnia aktualizacja ( Czwartek 28 stycznia 2016 )
< Poprzedni   Następny >
Biuletyn Informacji Publicznej w ZSZ nr 1 i II LO we Włodawie
Facebook szkoły
ePUAP2
ePUAP
Dziennik UONET+

Ważne strony
Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Krakowie
Publiczne Gimnazjum Nr 2 we Włodawie
Ministerstwo Edukacji Narodowej
Powiat włodawski
Nasz Patron -2 Mazowiecki Pułk Saperów
Kuratorium Oświaty w Lublinie
Publiczne Gimnazjum Nr 1 we Włodawie

W skrócie
Pomysł utworzenia II Liceum Ogólnokształcącego we Włodawie dojrzewał od początku przemian, jakie dokonały się w Polsce w 1989 roku. Jednak dopiero w roku szkolnym 1990/91 można było przystąpić do przygotowania konkretnych projektów otwarcia nowej szkoły. Szczególnie zaangażowani w dzieło tworzenia II LO we Włodawie byli: mgr Józef Pawlin ówczesny dyrektor Zespołu Szkół Zawodowych Nr 1 , który kończąc swoja kadencję dyrektorską, za punkt honoru postawił sobie utworzenie liceum ogólnokształcącego przy istniejącym już zespole szkół.
Licznik odwiedzin
5848404