tarcza header image
Start arrow Aktualności arrow Sukces uczennicy naszej szkoły Joanny Kowalewskiej
Sukces uczennicy naszej szkoły Joanny Kowalewskiej
Napisał Sekretariat   
Środa 11 maja 2016

     9 maja 2016 r. odbył się konkurs - European Public Speakink Competition 2016 - „United in diversity - why European integration is so important" organizowany przez Instytut Europeistyki Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. Uczestnicy konkursu mieli za zadanie zaprezentowanie w języku angielskim wybranych przez siebie zagadnień związanych z integracją państw Unii Europejskiej. Po prezentacji każdy z uczestników odpowiadał na pytania członków komisji oraz widowni. Uczennica naszej szkoły Joanna Kowalewska wykazała się dużą znajomością tematu, przygotowując prezentację zatytułowaną „Integration between European countries in the past and nowadays" oraz umiejętnościami posługiwania się językiem angielskim podczas samej prezentacji, jak i rozmowy z komisją, zdobywając pierwsze miejsce w kategorii uczniów szkół średnich.

Joasi serdecznie gratulujemy oraz życzymy dalszych sukcesów.
Opiekunem uczennicy była nauczycielka języka angielskiego Beata Opalińska-Jarząbek.

Ostatnia aktualizacja ( Niedziela 15 maja 2016 )
< Poprzedni   Następny >
Biuletyn Informacji Publicznej w ZSZ nr 1 i II LO we Włodawie
Facebook szkoły
ePUAP2
ePUAP
Dziennik UONET+

Ważne strony
Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Krakowie
Publiczne Gimnazjum Nr 2 we Włodawie
Ministerstwo Edukacji Narodowej
Publiczne Gimnazjum Nr 1 we Włodawie
Nasz Patron -2 Mazowiecki Pułk Saperów
Kuratorium Oświaty w Lublinie
Powiat włodawski

W skrócie
Pomysł utworzenia II Liceum Ogólnokształcącego we Włodawie dojrzewał od początku przemian, jakie dokonały się w Polsce w 1989 roku. Jednak dopiero w roku szkolnym 1990/91 można było przystąpić do przygotowania konkretnych projektów otwarcia nowej szkoły. Szczególnie zaangażowani w dzieło tworzenia II LO we Włodawie byli: mgr Józef Pawlin ówczesny dyrektor Zespołu Szkół Zawodowych Nr 1 , który kończąc swoja kadencję dyrektorską, za punkt honoru postawił sobie utworzenie liceum ogólnokształcącego przy istniejącym już zespole szkół.
Licznik odwiedzin
4167983