tarcza header image
Start arrow Aktualności arrow O prawach konsumenckich w Modrzaku
O prawach konsumenckich w Modrzaku
Napisał Sekretariat   
Środa 23 listopada 2016
      W dniach od 7. 11. 2016r do 21. 11. 2016r. pani Małgorzata Dejneka przeprowadziła wśród uczniów klas pierwszych naszej szkoły, spotkania informujące o prawach kupujących i obowiązkach sprzedawcy. Temat ważny wśród współczesnych kupujących, nie tylko dorosłych, przybliżyć miał kwestie rękojmi sklepu oraz gwarancji producenckiej. Podjęto też kwestie zakupu przez telefon, czy Internet, obowiązku posiadania paragonu, i w końcu czego możemy oczekiwać od sprzedawcy, kiedy towar jest wadliwy.
      Zajęcia przeprowadzone zostały w ramach lekcji wos i ścieżki edukacja prawnicza, w tym w szczególności realizowały tematy: Młody obywatel w urzędzie, czy też: Prawa obywatela. Spotkanie takie to także olbrzymia wiedza praktyczna, która wskazuje jak się zachować w konkretniej sytuacji, gdzie szukać pomocy, jak prawo reguluje omawiane zagadnienia. Tym samym treści poruszone na lekcjach są także realizacją programu wychowawczego szkoły, bowiem szkoła wychowuje świadomego uczestnika rynku.
Ostatnia aktualizacja ( Wtorek 28 lutego 2017 )
< Poprzedni   Następny >
Biuletyn Informacji Publicznej w ZSZ nr 1 i II LO we Włodawie
Facebook szkoły
ePUAP2
ePUAP
Dziennik UONET+

Ważne strony
Ministerstwo Edukacji Narodowej
Kuratorium Oświaty w Lublinie
Powiat włodawski
Publiczne Gimnazjum Nr 1 we Włodawie
Nasz Patron -2 Mazowiecki Pułk Saperów
Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Krakowie
Publiczne Gimnazjum Nr 2 we Włodawie

W skrócie

Czy wiesz, że w dniu 1 lutego 1929 r. otwarto Dokształcającą Szkołę Zawodową, była to szkoła koedukacyjna która, mieściła się w gmachu Szkoły Powszechnej nr 1 (ul. Wyzwolenia).Uczyło w niej ośmiu nauczycieli ze szkół powszechnych, nauka trwała 3 godziny dziennie, łącznie – 18 tygodniowo. W roku szkolnym 1937/38 uczęszczało do niej 73 uczniów w następujących zawodach: krawiec, kuśnierz, szewc, kamasznik, czapnik, subiekt, ślusarz, zegarmistrz, fryzjer, stolarz, cieśla, drukarz, introligator, mechanik, murarz, rzeźnik, robotnik dzienny, a także 11 niezatrudnionych.

Licznik odwiedzin
5852349