tarcza header image
Start arrow Aktualności arrow Jakub Oszust znów najlepszy w Olimpiadzie Wiedzy o Mediach!!!
Jakub Oszust znów najlepszy w Olimpiadzie Wiedzy o Mediach!!!
Napisał Sekretariat   
Niedziela 18 grudnia 2016
    To była trzecia edycja Olimpiady Wiedzy o Mediach i trzeci raz Kuba Oszust z klasy III LO b będzie reprezentował naszą szkołę na etapie centralnym konkursu, który odbędzie się w dniach 17- 18. III. 2017r. w Warszawie.
    Olimpiada ta jest konkursem interdyscyplinarnym, bowiem jej zakres jest niezwykle wszechstronny, wkracza w historię druku, mediów, w gatunki literackie, reportaż i jego przedstawicieli, dotyczy także podstaw prawnych działalności mediów. Podczas tej rywalizacji należy także wykazać się sporą wiedzą z zakresu mediów społecznościowych, gier komputerowych i bohaterów You Tuba.
      Wskazany zakres tematyki dla większości rywali naszego kolegi był za trudny. Z 86 uczestników w etapie okręgowym, Jakub był pierwszy z wynikiem 30 pkt, kolejna osoba z lubelskiego liceum im. Unii Lubelskiej miała wynik o 5 pkt niższy. Ten wynik jest nadzieją na sukces w finale, który odbędzie się na wydziale Dziennikarstwa na Uniwersytecie Warszawskim. Wtedy Kuba będzie konkurował z ok. 150 osobami o indeksy na uczelnie polskie, na kierunki dziennikarskie, nagrody rzeczowe, w tym monitor komputerowy, rutery tp- link, zegarki, itp. Wielką wartością dodatkową jest możliwość wygrania stażu w wybranym medium ( radio, prasa). Opiekunem Jakuba jest p. Małgorzata Oleniak nauczyciel w ZSZ Nr 1 i II LO we Włodawie.

Ostatnia aktualizacja ( Niedziela 18 grudnia 2016 )
< Poprzedni   Następny >
Biuletyn Informacji Publicznej w ZSZ nr 1 i II LO we Włodawie
Facebook szkoły
ePUAP2
ePUAP
Dziennik UONET+

Ważne strony
Ministerstwo Edukacji Narodowej
Kuratorium Oświaty w Lublinie
Powiat włodawski
Publiczne Gimnazjum Nr 1 we Włodawie
Nasz Patron -2 Mazowiecki Pułk Saperów
Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Krakowie
Publiczne Gimnazjum Nr 2 we Włodawie

W skrócie
Pierwszą szkołą zawodową we Włodawie była, utworzona w 1929 r. przy Sierocińcu im. Tadeusza Kościuszki, Sejmikowa Szkoła Rzemiosł Sejmiku Włodawskiego. Posiadała ona internat i mieściła się w dzisiejszym budynku oddziału internistycznego Szpitala Powiatowego.
Licznik odwiedzin
5853300