tarcza header image
Start arrow Aktualności arrow Jakub Oszust znów najlepszy w Olimpiadzie Wiedzy o Mediach!!!
Jakub Oszust znów najlepszy w Olimpiadzie Wiedzy o Mediach!!!
Napisał Sekretariat   
Niedziela 18 grudnia 2016
    To była trzecia edycja Olimpiady Wiedzy o Mediach i trzeci raz Kuba Oszust z klasy III LO b będzie reprezentował naszą szkołę na etapie centralnym konkursu, który odbędzie się w dniach 17- 18. III. 2017r. w Warszawie.
    Olimpiada ta jest konkursem interdyscyplinarnym, bowiem jej zakres jest niezwykle wszechstronny, wkracza w historię druku, mediów, w gatunki literackie, reportaż i jego przedstawicieli, dotyczy także podstaw prawnych działalności mediów. Podczas tej rywalizacji należy także wykazać się sporą wiedzą z zakresu mediów społecznościowych, gier komputerowych i bohaterów You Tuba.
      Wskazany zakres tematyki dla większości rywali naszego kolegi był za trudny. Z 86 uczestników w etapie okręgowym, Jakub był pierwszy z wynikiem 30 pkt, kolejna osoba z lubelskiego liceum im. Unii Lubelskiej miała wynik o 5 pkt niższy. Ten wynik jest nadzieją na sukces w finale, który odbędzie się na wydziale Dziennikarstwa na Uniwersytecie Warszawskim. Wtedy Kuba będzie konkurował z ok. 150 osobami o indeksy na uczelnie polskie, na kierunki dziennikarskie, nagrody rzeczowe, w tym monitor komputerowy, rutery tp- link, zegarki, itp. Wielką wartością dodatkową jest możliwość wygrania stażu w wybranym medium ( radio, prasa). Opiekunem Jakuba jest p. Małgorzata Oleniak nauczyciel w ZSZ Nr 1 i II LO we Włodawie.

Ostatnia aktualizacja ( Niedziela 18 grudnia 2016 )
< Poprzedni   Następny >
Biuletyn Informacji Publicznej w ZSZ nr 1 i II LO we Włodawie
Facebook szkoły
ePUAP2
ePUAP
Dziennik UONET+

Ważne strony
Publiczne Gimnazjum Nr 1 we Włodawie
Kuratorium Oświaty w Lublinie
Ministerstwo Edukacji Narodowej
Nasz Patron -2 Mazowiecki Pułk Saperów
Powiat włodawski
Publiczne Gimnazjum Nr 2 we Włodawie
Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Krakowie

W skrócie
Pomysł utworzenia II Liceum Ogólnokształcącego we Włodawie dojrzewał od początku przemian, jakie dokonały się w Polsce w 1989 roku. Jednak dopiero w roku szkolnym 1990/91 można było przystąpić do przygotowania konkretnych projektów otwarcia nowej szkoły. Szczególnie zaangażowani w dzieło tworzenia II LO we Włodawie byli: mgr Józef Pawlin ówczesny dyrektor Zespołu Szkół Zawodowych Nr 1 , który kończąc swoja kadencję dyrektorską, za punkt honoru postawił sobie utworzenie liceum ogólnokształcącego przy istniejącym już zespole szkół.
Licznik odwiedzin
4636411