tarcza header image
Start arrow Aktualności arrow Jakub Oszust znów najlepszy w Olimpiadzie Wiedzy o Mediach!!!
Jakub Oszust znów najlepszy w Olimpiadzie Wiedzy o Mediach!!!
Napisał Sekretariat   
Sunday, 18 December 2016
    To była trzecia edycja Olimpiady Wiedzy o Mediach i trzeci raz Kuba Oszust z klasy III LO b będzie reprezentował naszą szkołę na etapie centralnym konkursu, który odbędzie się w dniach 17- 18. III. 2017r. w Warszawie.
    Olimpiada ta jest konkursem interdyscyplinarnym, bowiem jej zakres jest niezwykle wszechstronny, wkracza w historię druku, mediów, w gatunki literackie, reportaż i jego przedstawicieli, dotyczy także podstaw prawnych działalności mediów. Podczas tej rywalizacji należy także wykazać się sporą wiedzą z zakresu mediów społecznościowych, gier komputerowych i bohaterów You Tuba.
      Wskazany zakres tematyki dla większości rywali naszego kolegi był za trudny. Z 86 uczestników w etapie okręgowym, Jakub był pierwszy z wynikiem 30 pkt, kolejna osoba z lubelskiego liceum im. Unii Lubelskiej miała wynik o 5 pkt niższy. Ten wynik jest nadzieją na sukces w finale, który odbędzie się na wydziale Dziennikarstwa na Uniwersytecie Warszawskim. Wtedy Kuba będzie konkurował z ok. 150 osobami o indeksy na uczelnie polskie, na kierunki dziennikarskie, nagrody rzeczowe, w tym monitor komputerowy, rutery tp- link, zegarki, itp. Wielką wartością dodatkową jest możliwość wygrania stażu w wybranym medium ( radio, prasa). Opiekunem Jakuba jest p. Małgorzata Oleniak nauczyciel w ZSZ Nr 1 i II LO we Włodawie.

Ostatnia aktualizacja ( Sunday, 18 December 2016 )
< Poprzedni   Następny >
Biuletyn Informacji Publicznej w ZSZ nr 1 i II LO we Włodawie
Facebook szkoły
ePUAP2
ePUAP
Dziennik UONET+

Ważne strony
Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Krakowie
Publiczne Gimnazjum Nr 1 we Włodawie
Publiczne Gimnazjum Nr 2 we Włodawie
Kuratorium Oświaty w Lublinie
Powiat włodawski
Ministerstwo Edukacji Narodowej
Nasz Patron -2 Mazowiecki Pułk Saperów

W skrócie

Czy wiesz, że w dniu 1 lutego 1929 r. otwarto Dokształcającą Szkołę Zawodową, była to szkoła koedukacyjna która, mieściła się w gmachu Szkoły Powszechnej nr 1 (ul. Wyzwolenia).Uczyło w niej ośmiu nauczycieli ze szkół powszechnych, nauka trwała 3 godziny dziennie, łącznie – 18 tygodniowo. W roku szkolnym 1937/38 uczęszczało do niej 73 uczniów w następujących zawodach: krawiec, kuśnierz, szewc, kamasznik, czapnik, subiekt, ślusarz, zegarmistrz, fryzjer, stolarz, cieśla, drukarz, introligator, mechanik, murarz, rzeźnik, robotnik dzienny, a także 11 niezatrudnionych.

Licznik odwiedzin
4030088