tarcza header image
Start arrow Aktualności arrow Modrzewski po raz piąty laureatem
Modrzewski po raz piąty laureatem
Napisał Sekretariat   
Monday, 01 May 2017
    Młodzi slawiści ze wschodniej Polski spotkali sie 21 kwietnia 2017r. na UMCS w Lublinie na gali finałowej IX Konkursu Slawistycznego organizowanego przez Instytut Filologii Słowiańskiej i Centrum Języka i Kultury Rosyjskiej. Konkurs odbył sie pod patronatem Kuratorium Oświaty w Lublinie i Marszałka Województwa Lubelskiego. Celem konkursu jest popularyzacja wiedzy z zakresu kultury, historii, geografii i obyczajów krajów słowiańskich. Zmagania konkursowe oceniali pracownicy naukowi pod przewodnictwem prof. Petara Sotirowa z Zakładu Językoznawstwa Słowiańskiego.
      Po raz piąty uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych Nr 1 i II Liceum Ogólnokształcącego pod kierunkiem p. Urszuli Kalenik i p. Renaty Holaczuk sięgnęli po najwyższe laury, zdobywając pierwsze miejsca w kategorii zarówno indywidualnej jak i grupowej. W tym roku "Modrzewiacy": Julia Skrzyńska, Vladyslav Lototsky (kl. I LO ) i Weronika Ostrowicka ( kl. II LO) przygotowali pokaz i rys etnograficzny białoruskich lalek obrzędowych "Od pieluszniczki do podróżniczki". Olena Serhiichuk (kl. I LO) zaprezentowała wystąpienie poświęcone zmianom w obrzędowości na Ukrainie.
     Od lat konkurs cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem uczniów nie tylko z Lubelszczyzny. Impreza jest rozpoznawalna zarówno w środowisku młodzieży ponadgimnazjalnej jak i nauczycieli różnych przedmiotów.

Ostatnia aktualizacja ( Monday, 01 May 2017 )
< Poprzedni   Następny >
Biuletyn Informacji Publicznej w ZSZ nr 1 i II LO we Włodawie
Facebook szkoły
ePUAP2
ePUAP
Dziennik UONET+

Ważne strony
Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Krakowie
Kuratorium Oświaty w Lublinie
Publiczne Gimnazjum Nr 1 we Włodawie
Publiczne Gimnazjum Nr 2 we Włodawie
Nasz Patron -2 Mazowiecki Pułk Saperów
Ministerstwo Edukacji Narodowej
Powiat włodawski

W skrócie
Czy chcesz się włączyć w rozwój ZSZ NR 1 i II LO we Włodawie? Wstąp w szeregi uczniów naszej szkoły. Zapoznaj się z nowymi zasadami rekrutacji.
Licznik odwiedzin
3987905