tarcza header image
Start arrow Aktualności arrow Modrzewski po raz piąty laureatem
Modrzewski po raz piąty laureatem
Napisał Sekretariat   
Monday, 01 May 2017
    Młodzi slawiści ze wschodniej Polski spotkali sie 21 kwietnia 2017r. na UMCS w Lublinie na gali finałowej IX Konkursu Slawistycznego organizowanego przez Instytut Filologii Słowiańskiej i Centrum Języka i Kultury Rosyjskiej. Konkurs odbył sie pod patronatem Kuratorium Oświaty w Lublinie i Marszałka Województwa Lubelskiego. Celem konkursu jest popularyzacja wiedzy z zakresu kultury, historii, geografii i obyczajów krajów słowiańskich. Zmagania konkursowe oceniali pracownicy naukowi pod przewodnictwem prof. Petara Sotirowa z Zakładu Językoznawstwa Słowiańskiego.
      Po raz piąty uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych Nr 1 i II Liceum Ogólnokształcącego pod kierunkiem p. Urszuli Kalenik i p. Renaty Holaczuk sięgnęli po najwyższe laury, zdobywając pierwsze miejsca w kategorii zarówno indywidualnej jak i grupowej. W tym roku "Modrzewiacy": Julia Skrzyńska, Vladyslav Lototsky (kl. I LO ) i Weronika Ostrowicka ( kl. II LO) przygotowali pokaz i rys etnograficzny białoruskich lalek obrzędowych "Od pieluszniczki do podróżniczki". Olena Serhiichuk (kl. I LO) zaprezentowała wystąpienie poświęcone zmianom w obrzędowości na Ukrainie.
     Od lat konkurs cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem uczniów nie tylko z Lubelszczyzny. Impreza jest rozpoznawalna zarówno w środowisku młodzieży ponadgimnazjalnej jak i nauczycieli różnych przedmiotów.

Ostatnia aktualizacja ( Monday, 01 May 2017 )
< Poprzedni   Następny >
Biuletyn Informacji Publicznej w ZSZ nr 1 i II LO we Włodawie
Facebook szkoły
Najlepsi
ePUAP2
ePUAP
Dziennik UONET+
Dziennik

Ważne strony
Publiczne Gimnazjum Nr 2 we Włodawie
Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Krakowie
Publiczne Gimnazjum Nr 1 we Włodawie
Kuratorium Oświaty w Lublinie
Powiat włodawski
Ministerstwo Edukacji Narodowej
Nasz Patron -2 Mazowiecki Pułk Saperów

W skrócie

Czy wiesz, że w dniu 1 lutego 1929 r. otwarto Dokształcającą Szkołę Zawodową, była to szkoła koedukacyjna która, mieściła się w gmachu Szkoły Powszechnej nr 1 (ul. Wyzwolenia).Uczyło w niej ośmiu nauczycieli ze szkół powszechnych, nauka trwała 3 godziny dziennie, łącznie – 18 tygodniowo. W roku szkolnym 1937/38 uczęszczało do niej 73 uczniów w następujących zawodach: krawiec, kuśnierz, szewc, kamasznik, czapnik, subiekt, ślusarz, zegarmistrz, fryzjer, stolarz, cieśla, drukarz, introligator, mechanik, murarz, rzeźnik, robotnik dzienny, a także 11 niezatrudnionych.

Licznik odwiedzin
3867476