tarcza header image
Start arrow Aktualności arrow Modrzewski po raz piąty laureatem
Modrzewski po raz piąty laureatem
Napisał Sekretariat   
Poniedziałek 1 maja 2017
    Młodzi slawiści ze wschodniej Polski spotkali sie 21 kwietnia 2017r. na UMCS w Lublinie na gali finałowej IX Konkursu Slawistycznego organizowanego przez Instytut Filologii Słowiańskiej i Centrum Języka i Kultury Rosyjskiej. Konkurs odbył sie pod patronatem Kuratorium Oświaty w Lublinie i Marszałka Województwa Lubelskiego. Celem konkursu jest popularyzacja wiedzy z zakresu kultury, historii, geografii i obyczajów krajów słowiańskich. Zmagania konkursowe oceniali pracownicy naukowi pod przewodnictwem prof. Petara Sotirowa z Zakładu Językoznawstwa Słowiańskiego.
      Po raz piąty uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych Nr 1 i II Liceum Ogólnokształcącego pod kierunkiem p. Urszuli Kalenik i p. Renaty Holaczuk sięgnęli po najwyższe laury, zdobywając pierwsze miejsca w kategorii zarówno indywidualnej jak i grupowej. W tym roku "Modrzewiacy": Julia Skrzyńska, Vladyslav Lototsky (kl. I LO ) i Weronika Ostrowicka ( kl. II LO) przygotowali pokaz i rys etnograficzny białoruskich lalek obrzędowych "Od pieluszniczki do podróżniczki". Olena Serhiichuk (kl. I LO) zaprezentowała wystąpienie poświęcone zmianom w obrzędowości na Ukrainie.
     Od lat konkurs cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem uczniów nie tylko z Lubelszczyzny. Impreza jest rozpoznawalna zarówno w środowisku młodzieży ponadgimnazjalnej jak i nauczycieli różnych przedmiotów.

Ostatnia aktualizacja ( Poniedziałek 1 maja 2017 )
< Poprzedni   Następny >
Biuletyn Informacji Publicznej w ZSZ nr 1 i II LO we Włodawie
Facebook szkoły
ePUAP2
ePUAP
Dziennik UONET+

Ważne strony
Publiczne Gimnazjum Nr 2 we Włodawie
Ministerstwo Edukacji Narodowej
Powiat włodawski
Nasz Patron -2 Mazowiecki Pułk Saperów
Kuratorium Oświaty w Lublinie
Publiczne Gimnazjum Nr 1 we Włodawie
Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Krakowie

W skrócie
Pierwszą szkołą zawodową we Włodawie była, utworzona w 1929 r. przy Sierocińcu im. Tadeusza Kościuszki, Sejmikowa Szkoła Rzemiosł Sejmiku Włodawskiego. Posiadała ona internat i mieściła się w dzisiejszym budynku oddziału internistycznego Szpitala Powiatowego.
Licznik odwiedzin
5839873