tarcza header image
Start arrow Aktualności arrow "Katyń ocalić od zapomnienia..."
"Katyń ocalić od zapomnienia..."
Napisał Sekretariat   
Środa 3 maja 2017
      Modrzewiacy wśród grona najlepszych w finale konkursu, który odbył się 27. 04. 2017r. w Hańsku a dotyczył trudnej karty z polskiej historii - pomordowania ponad 21 tys. żołnierzy, inteligencji, strażników granicznych i pocztowców w Katyniu, Miednoje, Ostaszkowie, Bykowni.
    Konkurs organizowany przez ZSPiP został przeprowadzony w dwóch kategoriach: wiedzy i plastyczny. Uczniowie ZSZ Nr 1 i II LO we Włodawie ( Krzysztof Buczyński II LO b i Wojciech Nowak – I TG) wywalczyli 2 i 3 miejsce wykazując się doskonałą znajomością problemu i szczególną wrażliwością na losy naszych przodków.
17kat1.jpg

      Dodatkowo w konkursie plastycznym uczniowie z Modrzewiaka (Król Katarzyna, Malczewska Karolina, Lewczuk Iwona, Kulczanowska Krystyna) zajęli wszystkie możliwe miejsca na podium oraz otrzymali wyróżnienie za najciekawsze i najbardziej artystyczne przedstawienie tematu.
17kat1.jpg

17kat1.jpg

17kat1.jpg

Ostatnia aktualizacja ( Środa 3 maja 2017 )
< Poprzedni   Następny >
Biuletyn Informacji Publicznej w ZSZ nr 1 i II LO we Włodawie
Facebook szkoły
ePUAP2
ePUAP
Dziennik UONET+

Ważne strony
Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Krakowie
Publiczne Gimnazjum Nr 2 we Włodawie
Nasz Patron -2 Mazowiecki Pułk Saperów
Kuratorium Oświaty w Lublinie
Ministerstwo Edukacji Narodowej
Powiat włodawski
Publiczne Gimnazjum Nr 1 we Włodawie

W skrócie

Czy wiesz, że w dniu 1 lutego 1929 r. otwarto Dokształcającą Szkołę Zawodową, była to szkoła koedukacyjna która, mieściła się w gmachu Szkoły Powszechnej nr 1 (ul. Wyzwolenia).Uczyło w niej ośmiu nauczycieli ze szkół powszechnych, nauka trwała 3 godziny dziennie, łącznie – 18 tygodniowo. W roku szkolnym 1937/38 uczęszczało do niej 73 uczniów w następujących zawodach: krawiec, kuśnierz, szewc, kamasznik, czapnik, subiekt, ślusarz, zegarmistrz, fryzjer, stolarz, cieśla, drukarz, introligator, mechanik, murarz, rzeźnik, robotnik dzienny, a także 11 niezatrudnionych.

Licznik odwiedzin
4439136