tarcza header image
Start arrow Aktualności arrow Z Włodawy na Harvard!
Z Włodawy na Harvard!
Napisał Sekretariat   
Sobota 20 maja 2017

      15 maja br. ogłoszono wyniki VII edycji niezwykle prestiżowego konkursu „Droga na Harvard”, którego celem jest promowanie wśród Polaków idei studiowania na renomowanych uczelniach zagranicznych, a w szczególności na Harvardzie. Organizatorem konkursu jest Stowarzyszenie Harvard Club of Poland z siedzibą w Warszawie. W gronie 30 finalistów wyłonionych na podstawie oceny ponad 1000 złożonych aplikacji znalazł się nasz tegoroczny absolwent klasy matematyczno-fizyczno-informatycznej – Tomasz Dyśko.

tomek

    Tomek, już jako uczeń, swoją postawą i zaangażowaniem wyróżniał się nieprzeciętną aktywnością, znacznie wykraczającą poza ramy obowiązków szkolnych, wykazując przy tym szerokie zainteresowania związane z naukami matematyczno-przyrodniczymi oraz informatyką. Był reprezentantem szkoły w licznych konkursach, olimpiadach przedmiotowych, turniejach sportowych oraz projektach naukowych o zasięgu zarówno krajowym jak i międzynarodowym.

      Warto podkreślić, że Tomasz zdecydował się na udział w konkursie po wizycie w Zespole Szkół Zawodowych Nr 1 i II Liceum Ogólnokształcącym wiceprezydenta Stowarzyszenia Harvard Club of Poland i dyrektora konkursu „Droga na Harvard”, który w kwietniu spotkał się z uczniami naszej szkoły. Podczas spotkania przekazał niezbędne  informacje o tym, że marzenia o studiowaniu na najlepszych uczelniach na świecie są w pełni realne. Gość mówił też na temat wymagań, jakie zagraniczne uczelnie stawiają swoim kandydatom oraz o możliwościach uzyskania pomocy finansowej przeznaczonej dla najzdolniejszych.

Za wizytę i spotkanie z naszą młodzieżą Stowarzyszenie bardzo wymownie podziękowało na swoim facebookowym profilu pisząc: We Włodawie „Sky and Stars are NOT the limits”.

Ostatnia aktualizacja ( Sobota 20 maja 2017 )
< Poprzedni   Następny >
Biuletyn Informacji Publicznej w ZSZ nr 1 i II LO we Włodawie
Facebook szkoły
ePUAP2
ePUAP
Dziennik UONET+

Ważne strony
Publiczne Gimnazjum Nr 2 we Włodawie
Ministerstwo Edukacji Narodowej
Powiat włodawski
Nasz Patron -2 Mazowiecki Pułk Saperów
Kuratorium Oświaty w Lublinie
Publiczne Gimnazjum Nr 1 we Włodawie
Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Krakowie

W skrócie

Czy wiesz, że w dniu 1 lutego 1929 r. otwarto Dokształcającą Szkołę Zawodową, była to szkoła koedukacyjna która, mieściła się w gmachu Szkoły Powszechnej nr 1 (ul. Wyzwolenia).Uczyło w niej ośmiu nauczycieli ze szkół powszechnych, nauka trwała 3 godziny dziennie, łącznie – 18 tygodniowo. W roku szkolnym 1937/38 uczęszczało do niej 73 uczniów w następujących zawodach: krawiec, kuśnierz, szewc, kamasznik, czapnik, subiekt, ślusarz, zegarmistrz, fryzjer, stolarz, cieśla, drukarz, introligator, mechanik, murarz, rzeźnik, robotnik dzienny, a także 11 niezatrudnionych.

Licznik odwiedzin
5839983