tarcza header image
Start arrow Aktualności arrow Z Włodawy na Harvard!
Z Włodawy na Harvard!
Napisał Sekretariat   
Saturday, 20 May 2017

      15 maja br. ogłoszono wyniki VII edycji niezwykle prestiżowego konkursu „Droga na Harvard”, którego celem jest promowanie wśród Polaków idei studiowania na renomowanych uczelniach zagranicznych, a w szczególności na Harvardzie. Organizatorem konkursu jest Stowarzyszenie Harvard Club of Poland z siedzibą w Warszawie. W gronie 30 finalistów wyłonionych na podstawie oceny ponad 1000 złożonych aplikacji znalazł się nasz tegoroczny absolwent klasy matematyczno-fizyczno-informatycznej – Tomasz Dyśko.

tomek

    Tomek, już jako uczeń, swoją postawą i zaangażowaniem wyróżniał się nieprzeciętną aktywnością, znacznie wykraczającą poza ramy obowiązków szkolnych, wykazując przy tym szerokie zainteresowania związane z naukami matematyczno-przyrodniczymi oraz informatyką. Był reprezentantem szkoły w licznych konkursach, olimpiadach przedmiotowych, turniejach sportowych oraz projektach naukowych o zasięgu zarówno krajowym jak i międzynarodowym.

      Warto podkreślić, że Tomasz zdecydował się na udział w konkursie po wizycie w Zespole Szkół Zawodowych Nr 1 i II Liceum Ogólnokształcącym wiceprezydenta Stowarzyszenia Harvard Club of Poland i dyrektora konkursu „Droga na Harvard”, który w kwietniu spotkał się z uczniami naszej szkoły. Podczas spotkania przekazał niezbędne  informacje o tym, że marzenia o studiowaniu na najlepszych uczelniach na świecie są w pełni realne. Gość mówił też na temat wymagań, jakie zagraniczne uczelnie stawiają swoim kandydatom oraz o możliwościach uzyskania pomocy finansowej przeznaczonej dla najzdolniejszych.

Za wizytę i spotkanie z naszą młodzieżą Stowarzyszenie bardzo wymownie podziękowało na swoim facebookowym profilu pisząc: We Włodawie „Sky and Stars are NOT the limits”.

Ostatnia aktualizacja ( Saturday, 20 May 2017 )
< Poprzedni   Następny >
Biuletyn Informacji Publicznej w ZSZ nr 1 i II LO we Włodawie
Facebook szkoły
Najlepsi

Ważne strony
Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Krakowie
Publiczne Gimnazjum Nr 1 we Włodawie
Powiat włodawski
Kuratorium Oświaty w Lublinie
Publiczne Gimnazjum Nr 2 we Włodawie
Nasz Patron -2 Mazowiecki Pułk Saperów
Ministerstwo Edukacji Narodowej

W skrócie
Pierwszą szkołą zawodową we Włodawie była, utworzona w 1929 r. przy Sierocińcu im. Tadeusza Kościuszki, Sejmikowa Szkoła Rzemiosł Sejmiku Włodawskiego. Posiadała ona internat i mieściła się w dzisiejszym budynku oddziału internistycznego Szpitala Powiatowego.
Licznik odwiedzin
3665269