tarcza header image
Start arrow Aktualności arrow Europejskie doświadczenia Modrzewiaków
Europejskie doświadczenia Modrzewiaków
Napisał Sekretariat   
Saturday, 28 October 2017

  Skończył się okres 2 tygodniowych październikowych praktyk w Grecji. Kolejne dwa tygodnie odbędą się w marcu przyszłego roku.


    12 października czterdziestoosobowa grupa uczniów (wraz z opiekunami ) z Zespołu Szkół Zawodowych Nr 1 we Włodawie wyjechała na praktyki zawodowe do Grecji w ramach programu Erasmus+. Młodzież ucząca się w zawodach: technik hotelarstwa, technik żywienia i usług gastronomicznych oraz technik informatyk przez dwa tygodnie będzie miła możliwość podnoszenia poziomu kwalifikacji praktycznych i weryfikacji swojej wiedzy przez bezpośredni kontakt z rzeczywistym środowiskiem pracy. Uczniowie technikum hotelarskiego poznają w praktyce zasady obsługi gości hotelowych, rozliczania kosztów, techniki nakrywania stołu czy przygotowanie przyjęć okolicznościowych. Młodzież kształcąca się w technikum żywienia będzie doskonaliła swoje umiejętności przygotowywania i ekspedycji potraw i napojów, pozna również sposoby dostosowania menu do różnych wymagań odbiorców. Podniesienie poziomu praktycznych umiejętności w zakresie montażu i eksploatacji komputerów osobistych i urządzeń peryferyjnych to główny cel praktyk uczniów technikum informatycznego.

 

    Organizacją goszczącą uczniów Modrzewiaka jest Olimpus Education Service w Neoi Pori. W ramach projektu uczniowie mają zapewniony transport do greckiej miejscowości Leptokaria na Riwierze Olimpijskiej, zakwaterowanie w eleganckim, nadmorskim hotelu z widokiem na ośnieżone szczyty Olimpu, wyżywienie, kieszonkowe a także wycieczki krajoznawcze i edukacyjne oraz zajęcia kulturalne. Wyjazd na praktyki do Grecji to dla młodzieży także szansa na podniesienie kompetencji językowych, poznanie greckiej kultury i prawdziwa lekcja odpowiedzialności. Uczestnicy praktyk na zakończenie otrzymają certyfikaty potwierdzające nabyte umiejętności. Dyrektor szkoły p. Eugeniusz Omelczuk ma nadzieję, że zagraniczne praktyki podniosą nie tylko atrakcyjność kształcenia zawodowego ale również zwiększą szanse zatrudnienia młodzieży na ryku pracy.
(za: "Nowy Tydzień")
Ostatnia aktualizacja ( Saturday, 28 October 2017 )
< Poprzedni   Następny >
Biuletyn Informacji Publicznej w ZSZ nr 1 i II LO we Włodawie
Facebook szkoły
Najlepsi

Ważne strony
Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Krakowie
Publiczne Gimnazjum Nr 1 we Włodawie
Powiat włodawski
Kuratorium Oświaty w Lublinie
Publiczne Gimnazjum Nr 2 we Włodawie
Ministerstwo Edukacji Narodowej
Nasz Patron -2 Mazowiecki Pułk Saperów

W skrócie

Czy wiesz, że w dniu 1 lutego 1929 r. otwarto Dokształcającą Szkołę Zawodową, była to szkoła koedukacyjna która, mieściła się w gmachu Szkoły Powszechnej nr 1 (ul. Wyzwolenia).Uczyło w niej ośmiu nauczycieli ze szkół powszechnych, nauka trwała 3 godziny dziennie, łącznie – 18 tygodniowo. W roku szkolnym 1937/38 uczęszczało do niej 73 uczniów w następujących zawodach: krawiec, kuśnierz, szewc, kamasznik, czapnik, subiekt, ślusarz, zegarmistrz, fryzjer, stolarz, cieśla, drukarz, introligator, mechanik, murarz, rzeźnik, robotnik dzienny, a także 11 niezatrudnionych.

Licznik odwiedzin
3665495