tarcza header image
Start arrow Aktualności arrow KULIG KLASY II J
KULIG KLASY II J
Napisał Sekretariat   
Wednesday, 27 January 2010

     „Hej, jadą w saniach panny, przy nich Janosiki…”. Korzystając z uroków zimy, a dokładniej z trzaskającego mrozu i śnieżnych zasp, 20 stycznia nasza klasa wybrała się na kulig pod opieką wychowawcy – Pana J. Pogonowskiego.

     Przepychankom, śmiechom i radości nie było końca, kiedy atakowaliśmy szturmem sanie, chcąc zająć jak najlepsze miejsca przy ulubionych kolegach i koleżankach. Jazda była szalona i zwariowana, ponieważ nasi woźnice odznaczali się iście ułańską fantazją, z odwagą i narażeniem życia szarżując polne i leśne wertepy i wykroty.

Nasi koledzy jadący na sankach doczepionych do sań zaliczali po drodze niejedne wywrotki, na szczęście niegroźne !

Ale to jeszcze nic ! Najlepsze było dopiero przed nami !

     Kiedy dotarliśmy do Adamek, może trochę poturbowani, ale w sumie cali i zdrowi, czekało nas następne bojowe zadanie – krzesanie ognia. Umiejętności harcerskie co poniektórych były tu nie do przecenienia. Kiedy już pokrzepiliśmy się gorącymi kiełbaskami i ogrzaliśmy przy ognisku, ruszyliśmy zdobywać szczyty pobliskiego stoku. Nasi wspaniali panowie woźnice nie zawiedli nas i tu. Czekały tam już na nas przygotowane superpoślizgowe worki z sianem. Dzięki nim stokowym szaleństwom nie było końca. Dosłownie wzięliśmy sobie do serca maksymę naszego wieszcza: „Młodości !Ty nad poziomy wylatuj !”.

Ażeby było jeszcze weselej, po godzinie dołączyła do nas II A pod opieką Pana Franciszka Malczewskiego.   

Zziębnięci do szpiku kości, ale szczęśliwi i beztroscy wracaliśmy do domu, planując zorganizowanie w niedalekiej przyszłości dłuższej wycieczki klasowej. Tylko dokąd ??? To się jeszcze okaże wiosną !!!    

      Wszystkich zainteresowanych odsyłamy na galerię, gdzie można obejrzeć fajne zdjęcia z naszej zimowej eskapady !

                                          Wysłuchała relacji młodzieży z kl. II J i zredagowała -

                                                                                  Renata Sidoruk

< Poprzedni   Następny >
Biuletyn Informacji Publicznej w ZSZ nr 1 i II LO we Włodawie
Facebook szkoły
ePUAP2
ePUAP
Dziennik UONET+

Ważne strony
Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Krakowie
Kuratorium Oświaty w Lublinie
Publiczne Gimnazjum Nr 1 we Włodawie
Publiczne Gimnazjum Nr 2 we Włodawie
Nasz Patron -2 Mazowiecki Pułk Saperów
Ministerstwo Edukacji Narodowej
Powiat włodawski

W skrócie
Pomysł utworzenia II Liceum Ogólnokształcącego we Włodawie dojrzewał od początku przemian, jakie dokonały się w Polsce w 1989 roku. Jednak dopiero w roku szkolnym 1990/91 można było przystąpić do przygotowania konkretnych projektów otwarcia nowej szkoły. Szczególnie zaangażowani w dzieło tworzenia II LO we Włodawie byli: mgr Józef Pawlin ówczesny dyrektor Zespołu Szkół Zawodowych Nr 1 , który kończąc swoja kadencję dyrektorską, za punkt honoru postawił sobie utworzenie liceum ogólnokształcącego przy istniejącym już zespole szkół.
Licznik odwiedzin
3987861