tarcza header image
Start arrow Aktualności arrow NIEZAPOMNIANY KULIG KLASY III F
NIEZAPOMNIANY KULIG KLASY III F
Napisał Sekretariat   
Poniedziałek 8 lutego 2010

       Korzystając z uroków zimowej aury nasza klasa postanowiła wybrać się w czwartek 04.02.2010 r. na kulig do Adamek pod opieką P. Andrzeja Wysokińskiego i P. Renaty Sidoruk.

 

      Jak przystało na najlepszych sportowców szkolnych zręcznie wskoczyliśmy do sań naszego Pana traktorzysty oraz na doczepione do nich sanki.

 

Szybka jazda przez pola i lasy, liczne wywrotki, ugrząźnięcia traktora w śniegu sprawiały, że bohatersko walczyliśmy ze śnieżnym żywiołem, odnosząc w starciach z nim raz po raz zwycięstwa.

Dobry humor, odwaga i brawura nie opuściły nas również na adamkowym stoku. Zarówno chłopaki, jak i dziewczyny wykazali się doskonałą kondycją fizyczną, zjeżdżając na czym się dało i miękko lądując w białym puchu. Eksperymenty w saneczkarstwie nie miały końca – próbowaliśmy zjeżdżać na siedząco, leżąco i nawet stojąco !

     Następnie solidnie zmęczeni i ośnieżeni posililiśmy się kiełbaskami upieczonymi przy ognisku i rozgrzaliśmy herbatą z termosów.

Siedząc wspólnie przy stole wspominaliśmy wspaniałą zabawę studniówkową,a także rozmawialiśmy o zbliżającej się nieuchronnie wielkimi krokami maturze oraz naszych planach na przyszłość.

Moglibyśmy tak siedzieć do wieczora, ponieważ aura wyjątkowo nam sprzyjała – było słonecznie, bezwietrznie i ciepło. Ciepła była również atmosfera, jaka wytworzyła się przy stole. Żartom, śmiechom i przekomarzaniom się nie było końca.

Aż żal, że jest to ostatni kulig klasowy, gdyż nasza nauka w Modrzewiaku dobiega końca…

     Wracaliśmy do domu pełni radości życia, optymizmu i sił witalnych, przyrzekając solennie wziąć się do nauki i przedmaturalnych powtórek, bo to już naprawdę ostatni dzwonek…

     Zapraszamy, zerknijcie na galerię. Znajdziecie tam zdjęcia – interesujące ujęcia naszych wyczynów sportowych !    

Ostatnia aktualizacja ( Poniedziałek 8 lutego 2010 )
< Poprzedni   Następny >
Biuletyn Informacji Publicznej w ZSZ nr 1 i II LO we Włodawie
Facebook szkoły
ePUAP2
ePUAP
Dziennik UONET+

Ważne strony
Ministerstwo Edukacji Narodowej
Kuratorium Oświaty w Lublinie
Powiat włodawski
Publiczne Gimnazjum Nr 1 we Włodawie
Nasz Patron -2 Mazowiecki Pułk Saperów
Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Krakowie
Publiczne Gimnazjum Nr 2 we Włodawie

W skrócie
Pomysł utworzenia II Liceum Ogólnokształcącego we Włodawie dojrzewał od początku przemian, jakie dokonały się w Polsce w 1989 roku. Jednak dopiero w roku szkolnym 1990/91 można było przystąpić do przygotowania konkretnych projektów otwarcia nowej szkoły. Szczególnie zaangażowani w dzieło tworzenia II LO we Włodawie byli: mgr Józef Pawlin ówczesny dyrektor Zespołu Szkół Zawodowych Nr 1 , który kończąc swoja kadencję dyrektorską, za punkt honoru postawił sobie utworzenie liceum ogólnokształcącego przy istniejącym już zespole szkół.
Licznik odwiedzin
5853279